Problem z dźwiękiem i nie tylko

Mam problem. Wczoraj moja mama siedziała na kompie, później coś się zawiesiło i trzeba było zresetować. Nie było potem dźwięku. Niektóre gry też nie chciały chodzić np.Rome Total War. Gdy chce włączyć winamp’a pisze że jest zły sterownik Directsound, teraz nawet nie chce się uruchomić :cry: To chyba jakiś wirus ale sam nie wiem, dodam jeszcze jak chce coś uruchomić to coś pika w komputerze

Dodane 09.04.2009 (Cz) 10:58

nikt nie wie przyczynę problemu?

Może virus to przeskanuj komputer! Radzę wgrać od nowa sterowniki karty dźwiękowej.

Policz piknięcia, zidentyfikuj problem na tej stronie

http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=9

Występują bsod’y?

Wejdź w tryb awaryjny, sprawdź czy też coś takiego się dzieje.

Hmmm. Jak włączam komputer to sa 2 krótkie. Tylko nie wiem jakiego mam biosa (Ami czy Award) więc albo mam uszkodzoną pamięć albo błąd w ustawieniach CMOS (nie wiem co to jest to CMOS). Czasami jak chcę włączyć jakiś program to jest jeden dźwięk raczej krótki. Jeszcze gdy wchodzę w menedżera urządzenia to przy Microsoft Kernel Wave Audio Mixer jest wykrzyknik

Wyjmij baterię na płycie głównej (jak do zegarka na rękę, płaska, okrągła) na kilka minut. Włóż i uruchom system.

Jaki to bios pisze przy jego ładowaniu (góra ekranu).

Kliknij PPM na tym i wybierz aktualizuj sterownik.

Już wybierałem akualizuj sterownik i nie wyszukało żadnego sterownika

Dodam jeszcze, że podobny problem miałem 2 tygodnie temu. 3 lub 2 piknięcia po ładowaniu systemu i mimo iż sterowniki od grafiki instalowałem (nawet kilka razy) to wykrywało nowy sprzęt - właśnie kartę grafiki. Zainstalowałem system od nowa i dopiero to pomogło. Choć może jest prostszy sposób.

Dobrze działa dźwięk i te programy ale teraz inny mam problem. Komputer teraz strasznie wolno działa i się po jakimś czasie zacina i trzeba resetować.

Dodane 09.04.2009 (Cz) 19:48

Dobrze działa dźwięk i te programy ale teraz inny mam problem. Komputer teraz strasznie wolno działa i się po jakimś czasie zacina i trzeba resetować. Co z tym zrobić?

W panelu sterowania wejdź w narzędzia administracyjne, podgląd zdarzeń i sprawdź pod system czy są błędy (PPM na błędzie, właściwości), sprawdź czy jest kod błędu oraz prawdopodobny winowajca. Być może zostały uszkodzone pliki systemowe. Spróbuj zastosować się do postu piczer’a (u samej góry) z tego tematu

viewtopic.php?f=2&t=323170&p=2124807#p2124807

Wpisz w uruchom dxdiag i sprawdź czy nie ma błędów.