Problem z dźwiękiem i Stereo Mix w skype

Mam pewien problem podczas rozmów w skype. Otóż osoba z którą rozmawiam słyszy to co wychodzi z mojego komputera, moich głośników, a więc również słyszy swoje dokuczliwe echo. Mimo, iż zatkam mikrofon, druga osoba słyszy wszystko co mam w głośnikach/słuchawkach.

W panelu dźwięków nie mogę odznaczyć opcji Stereo Mix.

Czy to jest przyczyną? Jak mam to zrobić?

Jak mam rozwiązać ten problem. Jest on bardzo dokuczliwy dla osoby rozmawiającej ze mną

:cry: :cry:

Radzę dobrze się przyjrzeć jakie opcje są do odtwarzania i nagrywania dźwięku w windowsie (dotyczy to także mikrofonu).

np. po kliknięciu na ikonę głośnika: opcje–>właściwości i masz z do wyboru:

1)Odtwarzanie.

  1. Nagrywanie.

Wybierając: odtwarzanie zaznaczasz mikrofon i zaznaczasz kwadracik obok napisu wycisz bo podobno nie chcesz się słyszeć lub ustawiasz tylko na jakąś minimalną głośność.

Wybierając: nagrywanie zaznczasz mikrofon bo podobno chcesz mówić i

ustawiasz pozom głośności podczas nagrywania czyli także podczas mówienia.

Zmniejszyć czułość mikrofonu , ściszyć głośniki, zastosować do rozmów słuchawki z mikrofonem.

Wyżej wymieniony efekt to początki sprzężenia zwrotnego, które w końcowym efekcie może zmienić się w pisk.

Ej no naprawdę nie macie pojęcia jak wyłączyć to Stereo Mix i móc zaznaczyć Mikrofon w opcji nagrywania?

Może jak nie normalnie, to może przez jakiś programik?

Chciałem móc pogadać z rodziną za granicą :cry:

Proszę pomóżcie :slight_smile:


Fiesta - to właśnie nie jest efekt tego sprzężenia, mam słuchawki z mikrofonem. Dlatego nigdzie nie znalazłem do tej pory odpowiedzi.

Floyd - ja właśnie nie mogę w nagrywaniu zaznaczyć haczyka przy mikrofonie

Nie mogę także odznaczyć haczykiem opcji Stero Mix, mogę jedynie zamiast niej zaznaczyć SPDIF, ale to nic nie pomaga w tym błędzie.

Wiem, że to ma coś wspólnego ze Stereo Mix.

Wiem z rozmów, że ten problem znika, gdy Stereo Mix ustawie na sam dół.

Ale wtedy nie słychać co ja mówię do mikrofonu. Gdybym właśnie wtedy był słyszany to by było wszystko ok. Więc co ustawić, by mnie słyszała druga osoba, gdy Stero Mix jest na samym dole?

Dzięki za pomoc :stuck_out_tongue:

No to się zdecyduj :roll:

heheh no może źle wyszło

no słyszy to co ja słyszę w swoich słuchawkach/głośnikach, czyli wszystkie dźwięki, które są/wychodzą z mojego/w moim komputerze.