Problem z dźwiekiem i z internetem, worm.luder.a

Od rana nie mogłam sie połączyć z internetem mimo, ze wszystkie lampki w modemie świecą. W dodatku w kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu komputera niknie dzwiek. Pojawil sie komunikat:

"Volume control

There are no active mixer devices available. to install mixer devices, go to control panel, click Printer and other Hardware and then click Add Hardware. This program will now close."

Był też taki, gdy weszłam na winampa:

DirectSound output v2.43 (d) error.

Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration.

Error code: 88780078

Dwa dni temu AVG-Anti-Spyware znalazł mi Worm.Luder.a w miejscu: C:\Program Files\eMule\LinkCreator.exe. Dałam go do kwarantanny. Dziś to samo znalazłam, ale w miejscu: C:\System Volume Information_restore{D5F7A20F-1294-41E9-A947-A77075103E2E}\RP193\A0069625.exe

Proszę o sprawdzenie logow:

w tych logach nic nie ma, masz już 1 topik > http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=996452

Wyłączasz na chwilę przywracanie systemu (Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> zaznaczasz „Wyłącz przywracanie systemu” ), opróżni się folder system volume.

Kiedyś już miałam ten problem z dźwiękiem i internetem. Trochę się z tym męczyłam. Skąd ten problem się bierze? - Pytam, bo chciałabym się przed tym ustrzec w przyszłości. Czy po tym czyszczeniu system volume już będzie ok?

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 11:16

Niestety dalej mam ten problem. Żeby mi dźwięk nie zniknął, to muszę zaraz po uruchomieniu otworzyć Volume Control i trzymać na pulpicie, bo inaczej po dźwięku. Wtedy jest szansa połączyć sie z internetem. Pasek zadań trochę szaleje-w Windowsie Xp robi sie czasem jasny. Proszę o pomoc.

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

wejdź ppm na mój komputer > właściwości > sprzęt > menedżer urządzeń i sprawdź, czy nie ma problemów ze sterownikami komunikowanych przez pojawienie się wykrzyknika przy urządzeniu. Zainstaluj najnowszy DirectX.

w menadżerze urządzeń przy sound, video and game -mam dwa razy Realtek High Definition Audio i przy tym drugim jest żółty wykrzyknik. Jeśli chodzi o to drugie, mam angielska wersje Windowsa Xp HomeEd.(jestem za granica) i gdy wchodzę na Administrative tools->Event Viewer , to nie wiem jak mam szukac tych szczegółów. Mam tam wyszczególnione Application, Security, System, Antivirus.

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 14:22

Czy Microsoft DirectX® 9.0c- to najnowsza wersja DirectX?

czyli wypadałoby sterowniki od dźwięku przeinstalować. co do event viewera > klikasz na wybraną kategorię i wyświetla Ci zdarzenia, poszukaj błędów.

Ostatnio nie musiałam przeinstalowywać sterowników. adam9870 i Gutek2222 mi pomagali - tyle, ze miałam jeszcze inne problemy i nie wiem co właściwie pomogło na ten dźwięk.

W podglądzie zdarzeń widzę dość sporo błędów, ale nie wiem w jaki sposób te szczegóły podać- mam tam podane, ze jest error -data, godzina, ścieżka… Gdy wchodzę na properties, to mam np. cos takiego:

No pomogło po poście Gutka , w którym zalecił Ci czyszczenie rejestru i tempów, spróbuj zrobić to samo ale jeśli system zgłasza problem ze sterownikiem, to możliwe że bez aktualizacji się nie obędzie. Co do błędów > kliknij 2 razy na błąd i wklej całą zawartość okienka. zwróć uwagę na błędy typu “Application Error” i “System Error”.

Są to tego typu informacje, ale tego jest bardzo dużo-trochę by mi z tym zeszło.

Czyszczenie rejestru nic nie dało-nic tam nie ma do usunięcia. ATF-Cleaner używam codziennie-oprócz prefetch (bo to podobno czyści sie raz na miesiąc). Poprzednim razem robiłam pewne rzeczy z tematu Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP i po tym właśnie dźwięk sie naprawił (teraz mi sie przypomniało).

W takim razie co z tymi sterownikami? Nigdy tego nie robiłam.

A ten DirectX- Microsoft DirectX® 9.0c- to najnowsza wersja ?

Złączono Posta : 15.04.2007 (Nie) 15:27

Ściągnęłam i zainstalowałam najnowsze sterowniki do mojej karty dźwiękowej i z dźwiękiem jest już wszystko w porządku. Bardzo dziękuje Joan za pomoc.