Problem z dźwiękiem. Karta dźwiękowa coś szwami


(Kingofdekage96) #1

Mam problem w win 7 z dźwiękiem.  W ogóle go nie ma. Na pasku zadań przy tym głośniczku jest czerwony x. Gdy wkładam byle jakie słuchawki do byle jakiego gniazdka ( oczywiście zielonego) objętnie czy to z przodu czy z tyłu to nic się nie dzieje.  Próbowałem sterowniki ściągać i nic(być możne złe sterowniki) . Jest możliwość ze się spaliła ? 


(Kurp55) #2

Do tej płyty głównej nie ma steriwników do systemu Windows 7. Możesz pobrać sterowniki do Visty i je zainstalować.http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=P5VD2-VM&os=17

Najpierw w panelu sterownia SoundMax, w zakładce gdzie masz mikrofon wycisz ten suwak od głośność odtwarzania.


(stalesz) #3

Wybierz system operacyjny,niestety Vista 86 lub 64 bit,zależnie jaki masz zainstalowany

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=P5VD2-VM&os=17 Ile masz kart ? Menadżer wskazuje dwie.Czy masz zainstalowany SP1 ?http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/learn-how-to-install-windows-7-service-pack-1-sp1 Zamiast archaicznego Everesta użyj http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Program,Windows,15982.html lub Aida 64.


(Kingofdekage96) #4

Sterownik od visty 32 bit jest. SP1 jest. Dźwięku nadal nie ma. Dodam jeszcze ze jak robię rozwiązywanie problemow z dźwiękiem to wyskakuje ze urządzenie audio jest wyłączone  Moze w BIOS-ie jakoś wyłączyłem?  Ale niby zintegrowana jest domyslnie wlaczona w BIOSie wiec juz nie wiem… :/ 


(stalesz) #5

O ile pamiętam w BIOS jest opcja przełączania trybu pracy audio przedniego panela/Azalia,AC97.Możesz spróbować. Z kolei Everest powinien widzieć audio w PCI/PnP,nawet mimo braku sterowników.Czy ta druga dżwiękówka w Menadżerze jest od karty video…?Spróbój ją wyłączyć.


(Kingofdekage96) #6

jak wyłącze tą pierwsza na liscie to jak podlacze sluchawki z przodu to jest szum tylko a gdy z tylu to nic. A jak  wylacze tą drugą to nie ma nawet szumu z przodu ani z tylu. 


(stalesz) #7

Panel sterowania-Narzędzia administracyjne-Usługi,szukaj Windows Audio.Kliknij prawym przyciskiem myszy-Właściwości.Ustaw tryb automatyczny.


(Kingofdekage96) #8

tak juz bylo wiec nie musialem zmieniac

 

tak to wyglada w tej zakladce, nie wiem czy to cos pomoze ale mysle ze chyba tak ;p

post-279354-0-74292100-1433775754_thumb.


(stalesz) #9

Domyślnym urządzeniem odtwarzającym powinien być Głośnik,Srodkowa pozycja.Resztę wyłącz.Najlepiej odinstaluj wszystkie sterowniki audio z pozycji Programy i funkcje.Przeczyść system Ccleanerem,zainstaluj od nowa sterownik z podanego inka http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=P5VD2-VM&os=17


(Kingofdekage96) #10

nic a nic. chyba jednak spalona mam ta karte. przejciowka by pomogla zeby przez usb podlaczyc jacka ? 


(stalesz) #11

Skoro tak,przejściówka nic nie pomoże .Pomyśl o karcie dżwiękowej na slot PCI lub USB kompatybilnej z Windows 7