Problem z dźwiękiem (karta PSC604/17)

Tak jak w temacie. Sprawa wygląda tak.

Po pewnym czasie użytkowania,padły mi dźwięki systemowe,ale wszystkie inne dźwięki działały.Na początku nie przeszkadzało mi to szczególnie,lecz potem znowu zachciałam je mieć.Próbowałam odzyskać je na wszystkie możliwe sposoby jakie znalazłam w internecie.I nic…Zauważyłam też że nie mogę nic nagrać mikrofonem.I tak nie używałam go prawie w ogóle,więc się nie przejęłam.

Po jakimś czasie zainstalowałam GTA SA.W grze nie było dźwięku.Szukałam w internecie,co może być tego przyczyną i wyczytałam że w dxdiag trzeba przesunąć pasek przyspieszania sprzętowego.Zrobiłam tak,ale nadal nie działało.Zaczęłam przeglądać różne zakładki w dxdiag.Wykonałam test “dźwięku” i “dźwięku 1” i okazało się że nie słyszę dźwięków,które powinny być słyszane(i dxdiag wywala błąd). Nie dotyczy to testu muzyki w zakładce “muzyka” bo tam wszystko słyszę.Gdzieś wyczytałam że w rejestrze(już nie pamiętam nazwy zakładki,coś z device) trzeba zmienić dane binarne z 0 na 1,tam gdzie jest Emulowany,VxD i WDM.Zrobiłam tak jak napisali i nadal nic nie działało.Poddałam się.

Ponownie po jakimś czasie zainstalowałam Morrowinda.I znowu problem.Ten sam co w GTA,tyle że słyszę muzykę,ale nie słyszę dialogów.Znowu zmieniałam coś w rejestrze i dxdiag.Ale nic nie pomogło.Więc albo sama muzyka,albo nic.(Dodam że Morek chodził mi wcześniej normalnie,na tym samym komputerze i z tą samą kartą dźwiękową).

Kiedy zainstalowałam jakąś inną grę np.Starcrafta,wszystko chodziło OK.

Zaś przy innej grze znowu był problem,tyle że tam w opcjach dźwięku dało się przynajmniej zmienić z “Philips Wave Device” na “Philips Sound Agent 2” (czy tam odwrotnie) i działało.

Zdesperowana,sformatowałam oba dyski i zainstalowałam wszystko od początku.Nadal to samo.Znowu sformatowałam i wgrałam.Nic.

I zaczęłam się zastanawiać,czego mógłby dotyczyć problem:Karty,czy sterowników?Bo jeżeli nawet po formatowaniu systemu problem nie znika,to czy to wina karty?Niby na to wychodzi,ale karta nie była w żaden sposób ruszana,wyjmowana etc,na uszkodzoną też nie wygląda,nic nie jest spalone.Może wina ustawień karty w Philips Sound Agent i dxDiag?Tylko że tam wcześniej nic nie było przestawiane i było OK.

Wyprzedzę wasze pytania (które i tak pewnie nie dotyczą mojego problemu,ale OK) i napiszę od razu:

1.Tak,mam najnowsze sterowniki.(i próbowałam je przeinstalowywać)

2.Tak,przeinstalowałam DirectXa.

3.Tak,kodeki też mam najnowsze.

Może ktoś nie zauważył w temacie : model karty to PSC604/17.

To tyle.

Liczę na szybką odpowiedź,bo nie wiem już co mam robić.

Ustawić poprawni konfigurację głośników o ile masz zestaw 5.1.

Mam normalne głośniki stereo,obecnie wszystko idzie mi na ustawieniach domyślnych,ale problem występuje nadal.Wcześniej też wszystko było domyślnie i problemu nie było.Próbowałam już chyba wszystkich możliwych ustawień we wszystkich możliwych miejscach (dxdiag,rejestr,menedżer urządzeń etc ) i nadal nic. :?

Temat do zamknięcia.