Problem z dźwiękiem komputera

Witam, proszę dopomuszcie, gdyż od dłuższego czasu mój komputer jest “niemy”. Brak dźwięku. W Menedżerze urządzeń przy Kontrolerze multimediów audio mam znak ?! i komunikat, ze sterowniki nie są zainstalowane (kod 28). Nie jestem w posiadaniu płytki ze sterownikiem. A zupełnie nie wiem jaki sterownik odpowiada mojemu komputerowi. Moze uścisle mam kompa z systemem Win XP i AMD Athlon XP 1800+ … tyle się dopatrzyłam.

Nie rozumiem po co zakładałeś ten temat… Przecież menedżer urządzeń jasno podaje, że nie ma sterownika, tak więc nie rozumiem twojego zdziwienia, że nie ma dźwięku. Zainstaluj dźwięk i będzie ok.

ale jak? czy to jest kwestia sterownika czy jeszcze czegos innego?

Dodane 29.01.2011 (So) 10:14

ale jak? czy to jest kwestia sterownika czy jeszcze czegos innego?

Dwa sposoby, ściągnij program Everest Home, zainstaluj i sprawdź w dziale multimedia -> dźwięk co odpowiada za dźwięk, lub prawym klawiszem na mój komputer - (tylko nie na skrót), właściwości, menadżer urządzeń i na znaku zapytania naciśnij prawym klawiszem myszy -> właściwości -> aktualizuj sterownik. Może to pomóc.

Tak to tylko i wyłącznie brak sterowników

Skoro nie wiesz jaką masz kartę dźwiękową to ten program ci pomoże

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html

Zainstaluj i w multimediach będziesz miał kontroler dźwięku.

Napiszesz nazwę a my znajdziemy sterowniki bo zapewne napiszesz że w google szukałeś ale nie mogłeś znaleźć. To nie wyśmiewanie się tak robi większość na forum a ja tracąc już wiarę w ludzi przestałem pisać teksty w stylu google nie gryzie bo to niema sensu.

Oto moja karta dźwiękowa…VIA AC’97 Enhanced Audio Controller i nazwa płyty głównej FIC KT-400A (Pro) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN) Info uzyskalam dzięki programowi Everest Home wg waszej podpowiedzi.:slight_smile:

http://www.pobieralnia.pl/plik-379-real … ivers.html

Sterowniki

Teraz już wszystko działa jak należy. Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc. Pozdrawiam:)