Problem z dźwiękiem komputera


(Agkul) #1

Witam, proszę dopomuszcie, gdyż od dłuższego czasu mój komputer jest "niemy". Brak dźwięku. W Menedżerze urządzeń przy Kontrolerze multimediów audio mam znak ?! i komunikat, ze sterowniki nie są zainstalowane (kod 28). Nie jestem w posiadaniu płytki ze sterownikiem. A zupełnie nie wiem jaki sterownik odpowiada mojemu komputerowi. Moze uścisle mam kompa z systemem Win XP i AMD Athlon XP 1800+ ... tyle się dopatrzyłam.


(Piotrkijak) #2

Nie rozumiem po co zakładałeś ten temat... Przecież menedżer urządzeń jasno podaje, że nie ma sterownika, tak więc nie rozumiem twojego zdziwienia, że nie ma dźwięku. Zainstaluj dźwięk i będzie ok.


(Agkul) #3

ale jak? czy to jest kwestia sterownika czy jeszcze czegos innego?

-- Dodane 29.01.2011 (So) 10:14 --

ale jak? czy to jest kwestia sterownika czy jeszcze czegos innego?


(toones) #4

Dwa sposoby, ściągnij program Everest Home, zainstaluj i sprawdź w dziale multimedia -> dźwięk co odpowiada za dźwięk, lub prawym klawiszem na mój komputer - (tylko nie na skrót), właściwości, menadżer urządzeń i na znaku zapytania naciśnij prawym klawiszem myszy -> właściwości -> aktualizuj sterownik. Może to pomóc.


(MariuszListecki) #5

Tak to tylko i wyłącznie brak sterowników

Skoro nie wiesz jaką masz kartę dźwiękową to ten program ci pomoże

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html

Zainstaluj i w multimediach będziesz miał kontroler dźwięku.

Napiszesz nazwę a my znajdziemy sterowniki bo zapewne napiszesz że w google szukałeś ale nie mogłeś znaleźć. To nie wyśmiewanie się tak robi większość na forum a ja tracąc już wiarę w ludzi przestałem pisać teksty w stylu google nie gryzie bo to niema sensu.


(Agkul) #6

Oto moja karta dźwiękowa...VIA AC'97 Enhanced Audio Controller i nazwa płyty głównej FIC KT-400A (Pro) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN) Info uzyskalam dzięki programowi Everest Home wg waszej podpowiedzi.:slight_smile:


(MariuszListecki) #7

http://www.pobieralnia.pl/plik-379-real ... ivers.html

Sterowniki


(Agkul) #8

Teraz już wszystko działa jak należy. Dziękuję za wyrozumiałość i pomoc. Pozdrawiam:)