Problem z dźwiękiem po zmianie karty graficznej

Zmieniłem ostatnio kartę graficzną z AMD Radeon 6850 na Nvidia gtx 660. Mam komputer podłączony do monitora i telewizora. Monitor podłączony jest na kablu DVI a telewizor do tej pory (na karcie AMD) był podłączony na kablu DVI - HDMI, dźwięk podłączony jest na kablu jack 3.5mm - jack 3.5mm (karta dźwiękowa Asus Xonar DX). Dźwięk dzieliłem na TV-monitor zwykłym splitterem jack 3.5mm.i do tej pory nie było problemów. Dodam jeszcze że większość czasu spędzam na monitorze i dźwięk idzie przez głośniki komputerowe ale gdy chcę oglądać film przeciągam go na telewizor i wtedy wyłączam głośniki komputerowe i dźwięk mam z głośników TV (mogę wygodnie używać pilota do pogłaśniania/przyciszania), dźwięk mógł być odtwarzany na głośnikach komputerowych i TV równocześnie. Po zmianie na kartę Nvidia pojawił się problem, dźwięk może być odtwarzany tylko na jednym urządzeniu (w opcjach Nvidia można wybrać urządzenie domyślne), problem w tym że może to być tylko TV lub tylko głośniki komputerowe ale nie na obu równocześnie. Próbowałem zmienić kabel TV na HDMI - HDMI i na kabel analogowy D-sub z adapterem DVI. HDMI nic nie zmieniło. D-sub częściowo pomógł ale tu pojawił się nowy problem. Otóż, głównym wejściem na karcie graficznej jest DVI - I do którego można podłączyć sygnał analogowy i cyfrowy a drugim jest DVI - D który jest tylko cyfrowy więc nie mogę do niego podłączyć kabla D-sub, więc jeżeli używam pierwszego komputer traktuje TV jako główny ekran przy starcie systemu i przy odpalaniu komputera na monitorze nic się nie wyświetla aż do uruchomienia systemu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu: albo takie podłączenie obu ekranów i dźwięku żeby dźwięk był na obu urządzeniach równocześnie bez przełączania za każdym razem opcji w panelu Nvidii , albo podłączenie TV na kablu D-sub z adapterem DVI ale żeby przy starcie systemu obraz wyświetlał się od razu na monitorze lub na obu ekranach równocześnie. Dzieki z góry za pomoc.

tak rześ opsał problem ;]

że nie wiem czy chcesz używać karty dzwiekowej wbudowanej w karte graficzną czy z xonara asusa?

zainstaluj najnowsze sterowniki od nvidii z sterownikami audio HDMi i powinno być ok

A jakiego masz Windowsa??