Problem z dzwiekiem podczas rozmowy na komputerze

Witam
Od dluzszego czasu mam problem z dzwiekiem na komputerze, mianowicie podczas rozmowy na discordzie, skype, messenegrze l innych kompnikatorach, dzwiek np muzyki na spotify lub filmu na netflix jest bardzo slabej jakosci(nie slychac muzyki tylko sam tekst piosenki. Na poczatku uzytkowania tego laptopa (nitro 5 win 10) nie mialem tego problemu dopiero po jakims czasie wystopil. Jest to maly problem, jednak dla osoby pracujacej, duzo przebywajace na lamtopie bardzo uciążliwy. Czy ma ktos pomysl jaka jest tego przyczyna? Aktualizowalem juz sterowniki, restartowalem komputer nie raz, wchodzilem w ustawienia, sprawdzalem wyjscie dzwieku ale nie wykrywa zadnego problemu. Z góry dziekuja za pomoc.
Pozdrawiam

Sprecyzuj bardziej problem.
Dźwięk staje się niskiej jakości w momencie, kiedy korzystasz z mikrofonu wbudowanego w laptopie?
Niska jakość dźwięku występuje wówczas jedynie z włączonych poza np. Skypem aplikacji online jak netflix, spotify…czy również jak odtwarzasz jakiś materiał w odtwarzaczu systemowym, nie online?
Oczywiście chodzi o słabą jakość dźwięku jaką słyszysz ty z głośników laptopa, kiedy korzystasz z mikrofonu wbudowanego w laptopie, czy chodzi ci o dźwięk słabszej jakości przy korzystaniu z zestawu słuchawkowego z mikrofonem i wówczas jest ten dźwięk gorszej jakości słyszany w słuchawkach?