Problem z dźwiękiem przy odtwarzaniu DVD

Witam, przeglądnąłem kilka h neta i znalazłem ten problem u ludzi ale niestety nie rozwiązanie.

Problem polega na tym że przy odtwarzaniu dvd film idzie ładnie, napisy też ale dźwięk się zacina… Pliki odtwarzane na kompie działają ok… wina dysku to nie jest bo gry i inne idą ok… do tego zacina sam dźwięk więc nie rozumiem czemu. Płyty mam orginalne (dvd) wszystkie na odtwarzaczach hulają normalnie. Mam laptopa compaq nx9020 , czytnik Philips CDRW/DVD CDD5263. Problemów niby nie ma nigdzie, posprawdzałem i wszystko ustawione ok… podstawowy i pomocniczy kanał ustawiony jest na DMA chociaż w pomocniczym jest ustawiony DMA ale jako bieżący ten który jest nie do zmiany jest PIO. To co jednak możliwe do zmiany to jest ustawione na DMA… i co ja mam zrobić??? :frowning: ogólnie dysk sprawny tylko przy DVD mam problem pooomóżcie proszę bo ja oglądam dużo dvd i jakoś jak mam napisy to wyłączam głos i jest znośnie ale z lektorem idzie odjechać. Mam XP Profesional tak na marginesie i raczej problemów nie mam z niczym.

Masz aktualny kodek dźwięku AC-3? Na większości filmów DVD dźwięk jest właśnie w nim kodowany.

Kodeków nie aktualizowałem nigdy a kompa ma ze 3 lata… mógłbyś mnie naprowadzić co i jak?? Będę bardzo wdzięczny

Zainstaluj AC-3 Filter.

To wystarcza, by odtwarzać dźwięk z płyt DVD. :slight_smile:

Jeśli będziesz chciał kiedyś odtwarzać więcej formatów filmów, zakodowanych różnymi kodekami,

to zainstaluj jakiś pakiet kodeków. Spośród takich można wybierać tutaj.

(Chodzi tu o wszystkie programy z “Codec Pack” w nazwie)

Ja osobiście używam K-Lite Mega Codec Pack (nie ma go u nas w vortalu), dla twoich wymagań wystarczy Lite albo Standard.

W tym problem… używam KMPlayera, on ma swoje kodeki. Wcześniej miałem K-Lite codec pack i używałem oczywiście media playera który działał dobrze ale miał problem właśnie z głosem przy dvd (dlatego migrowałem do KMPLAYERA i przy nim chcę zostać choć błąd się nie naprawił). W takim razie spróbuję ściągnąć AC3 Filter mam nadzieję że się nie zagryzą z kodekami KMPlayera :slight_smile:

Dodane 18.04.2009 (So) 23:27

przepraszam może trochę motam ale trochę pogrzebałem w kmplayerze i widzę tu LPCM: Audio AC3 (ac3filter.ax) i pod spodem dwie opcje o użycie wewnętrznego dekodera (osobno video i osobno audio), nie zaznaczone ale nie wiem czy chodzi o wewnętrzne w systemie czy w programie … heh również przy mpeg2 audio: jest dekoder audio gabest ale jest możliwość wybrania AC3… co zrobić??

Chodzi o wewnętrzne kodeki odtwarzacza. Zaznacz i sprawdź jak chodzi soundtrack. :wink:

ehh nawet się nie udało odpalić dvd… po odznaczeniu znów jest ok tylko problem głosu pozostał… dałem też wszystkie filtry na AC3 i głos lektora chyba jest ok niestety dźwięk (muzyka itd) tnie dalej wrrrrr w sumie nie idzie słuchać tego

Dodane 19.04.2009 (N) 14:00

panowie może jeszcze jakieś rady??? może sterowniki, może jakaś szczegółowa konfiguracja kmplayera?? nie chcę nic zepsuć :frowning: