[Problem z dźwiękiem] Realtek ALC888/S/T - Windows 7

Witam.

Wczoraj zmieniłem swój system operacyjny z Windowsa XP Professional na Windows 7 Ultimate 32bit. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie mały problem z dźwiękiem. Sterowniki na płycie, które dołączone miałem do płyty głównej, nie chciały się zainstalować, ale to normalne. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do Windows 7 ze strony Gigabyte, które bez problemu się zainstalowały, wszystko skonfigurowałem i… i klapa, w odtwarzaczach ( WMP, Foobar2000, Winamp ) nie działają wszystkie głośniki ( Zestaw 5.1 Creative T6100 ). Działają tylko 2 głośniki i subwoofer. W teście na to czy wszystkie głośniki grają w menu Menadżera dźwięku wszystkie głośniki zachowują się dobrze, każdy gra tak, jak powinien. Próbowałem już chyba wszystkiego, ale nic nie skutkuje. Zamieszczam screena z menadżera dźwięku, jeżeli ktoś wie na czym polega problem, proszę o pomoc, bo ja już nie wiem :slight_smile:

Konfiguracja taka jak w podpisie

Karta dźwiękowa (zintegrowana z płytą główną): Realtek ALC888/S/T

realtek.th.jpg

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Przemek.

Wejdź do Dźwięków w Panelu sterowania i prawoklikiem “odsłoń” urządzenia ukryte i wyłączone. Tam włącz to, co potrzeba i skonfiguruj Właściwościami.

Tam już bawiłem się chyba wszystkim czym tylko można, nic nie pomaga…

To raczej nie ma rady. Niestety, do W7 wiele firm jeszcze nie wyprodukowało odpowiedniego oprogramowania (sterowników) dźwięku. Co rusz, ktoś ma z tym kłopoty.

Wydaje mi się, że znam rozwiązanie na Twój problem. Także jeśli nadal aktualne to daj znać.

Wąsu najlepiej jak byś podał tu rozwiązanie, na pewno by się przydało też innym użytkownikom tego forum.

VectorOPC , proszę poprawić tytuł, bez zbędnych “problemów” i tagów. Zapoznaj się z zasadami zakładania tematów na forum. Inaczej temat zostanie usunięty.