[Problem z dźwiękiem] Realtek ALC888/S/T - Windows 7


(Slownikex) #1

Witam.

Wczoraj zmieniłem swój system operacyjny z Windowsa XP Professional na Windows 7 Ultimate 32bit. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie mały problem z dźwiękiem. Sterowniki na płycie, które dołączone miałem do płyty głównej, nie chciały się zainstalować, ale to normalne. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do Windows 7 ze strony Gigabyte, które bez problemu się zainstalowały, wszystko skonfigurowałem i.... i klapa, w odtwarzaczach ( WMP, Foobar2000, Winamp ) nie działają wszystkie głośniki ( Zestaw 5.1 Creative T6100 ). Działają tylko 2 głośniki i subwoofer. W teście na to czy wszystkie głośniki grają w menu Menadżera dźwięku wszystkie głośniki zachowują się dobrze, każdy gra tak, jak powinien. Próbowałem już chyba wszystkiego, ale nic nie skutkuje. Zamieszczam screena z menadżera dźwięku, jeżeli ktoś wie na czym polega problem, proszę o pomoc, bo ja już nie wiem :slight_smile:

Konfiguracja taka jak w podpisie

Karta dźwiękowa (zintegrowana z płytą główną): Realtek ALC888/S/T

realtek.th.jpg

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Przemek.


(system) #2

Wejdź do Dźwięków w Panelu sterowania i prawoklikiem "odsłoń" urządzenia ukryte i wyłączone. Tam włącz to, co potrzeba i skonfiguruj Właściwościami.


(Slownikex) #3

Tam już bawiłem się chyba wszystkim czym tylko można, nic nie pomaga...


(system) #4

To raczej nie ma rady. Niestety, do W7 wiele firm jeszcze nie wyprodukowało odpowiedniego oprogramowania (sterowników) dźwięku. Co rusz, ktoś ma z tym kłopoty.


(Wąsu) #5

Wydaje mi się, że znam rozwiązanie na Twój problem. Także jeśli nadal aktualne to daj znać.


(Emilmlo) #6

Wąsu najlepiej jak byś podał tu rozwiązanie, na pewno by się przydało też innym użytkownikom tego forum.


(Monczkin) #7

VectorOPC , proszę poprawić tytuł, bez zbędnych "problemów" i tagów. Zapoznaj się z zasadami zakładania tematów na forum. Inaczej temat zostanie usunięty.