Problem z dźwiękiem-realtek-win 7

Witam,mam problem z dźwiękiem ,laptop asus,żadne sterowniki mi nie pasują,poprostu po zainstalowaniu dźwięk jest dużo gorszy niż ten który system win 7 sobie sam skonfiguruje automatycznie,próbowałem już klikanaście sterowników i nic,dalej to samo,wiecie jak ten problem rozwiązać

no tak ,ale ten dźwięk nie jest idealny,taki jak ma być,przy przeglądaniu stron przy włączonej muzyce trochę czeszczy,mam zainstalowane stery od grafiki osobno,może to spróbować usunąć…

co to za asus konkretnie i jaka jest karta dźwiękowa?

jeszcze spróbuj takim programem jak Driver Genius (albo innymi niekomercyjnymi), powinno automatycznie znaleźć odpowiednie sterowniki

Mi aktualizacje automatyczne pobrały najnowsze odpowiednie stery

spróbuj na stronie producenta poszukać albo daj model karty dźwiękowej to spróbujemy pomóc

Panowie pobierałem już stery ze strony asusa itd,ale nic to nie dało,ASUS X61SL,

Sorry za odświeżanie antycznego tematu, ale mam dokładnie ten sam problem z laptopem. I o ile rzeczywiście można korzystać ze sterowników Win7 i jest ok pod względem dźwięku, o tyle Win7 nie ma wbudowanych sterowników do obslugi mikrofonu, a te mi są potrzebne, natomiast po zainstalowaniu sterowników ze strony producenta do dźwięku dochodzą szumy i trzeszczenia. Mam podejrzenie że może chodzić o to że mikrofon laptopa jest włączony i w jakiś sposób przeszkadza, ale nie mam pojęcia czy to wogóle ma sens ani jak to sprawdzić. A jeśli to nie to to o co może chodzić i jak sobie z tym poradzić?