Problem z dźwiękiem Soundmax HD pod vistą 32 bit

Mam dość dziwny problem z dźwiękiem w Viście.

Płyta główna to asus P5VD2-MX ze zintegrowanym dźwiękiem Soundmax AD1986A.

Jestem świeżo po instalacji visty i na systemowych sterownikach nie było dźwięku, ściągnąłem więc sterowniki ze strony asusa, zainstalowałem z poziomu administratora i wszystko zagrało, dźwięk się pojawił.Jednak wystarczy że wyłączę kompa i dźwięku nie ma,wyskakuje info o nowym sprzęcie i instalacja soundmaxa przebiega uutomatycznie.O dziwo gdy restartuję kompa wszystko gra.Widziałem taki sam problem na innym forum,ale nie został on rozwiązany.Mam zainstalowane stery do chipsetu,directx.Próbowałem już różnych sterowników do visty ale nic nie pomaga.

Witam!

Mam tą samą płytę i miałem identyczny problem co ty, rozwiązaniem jest aktualizacja biosu do wersji 1005. Nie jest to co prawda najnowszy bios ale problem z dzwiękiem znika, natomiast nowsze biosy nie współpracują dobrze z Vistą, w tej kwestji asus się nie popisał.

Pozdrawiam!

A jak zaktualizowałeś bios?Bo ja nie mam stacji dyskietek (czytnik kart pamięci),a na stronce asusa jest instrukcja biosu ale z dyskietki.Dzięki za info

Bios zaktualizowałem z dyskietki… Skoro nie masz stacji dyskietek to spróbuj ustawić w biosie na bootowanie z napędu CD i postępój analogicznie jak przy dyskietce… czyli zgraj bios na CD, potem przy starcie “ALT + F2”… może zaskoczy ale tego pewny nie jestem. Jeszcze druga metoda to za pomocą programu ASUS Update Utility (http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl) aktualizacja z poziomu windowsa, jest możliwość aktualizacji przez internet lub bezpośrednio z pliku. Powodzenia!