Problem z dźwiękiem (szum w głośnikach)


(Rogerek 15) #1

Witam. Ostatnio zauważyłem że jak mocno podgłosze dźwięk w komputerze to podczas ruszania myszką da się usłyszeć taki delikatny szum a podczas odtważania muzyki są czasem takie zakłucenia (podobne jak w radiu) szum się nasila jak ruszam myszką. myślałem że to przez głośniki ale kupiłem nowe słuchawki, podłączyłem do przedniego panelu i w nich ten sam problem. Zupełnie nie wiem co robić. mam sterowniki sound max :frowning: proszę o pomoc. nie wiem czy to sterowniki, obawiam się też że to karta dźwiękowa


(Agatonster) #2

rogerek_15 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Longhorn2009) #3

Jaką karte dźwiękową posiadasz?

Jeśli zintegrowaną z płytą główną to jest to "normalne".


(Rogerek 15) #4

mam płyte główną asus p5b intel ni nie wiem czy to jest normalne, wcześniej tak nie było :frowning:


(Seba86mu) #5

rogerek_15 , przeinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej [odinstaluj][ten sterownik](http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/Driver/Audio/ADI/AD1988_51016110.zip) i uruchom ponownie komputer].

Za ścianą nie znajdują się jakieś urządzenia emitujące pole elektromagnetyczne, np.: lodówka, telewizor, kuchenka mikrofalowa itp. ? Jeżeli tak, to właśnie one mogą powodować zakłócenia w głośnikach.


(Rogerek 15) #6

problem znikł gdy w ustawieniach głosnosci mikrofonu odznaczyłem mikrofon a zaznaczyłem mix audio ale teraz nie działa mi mikrofon. da się jakoś zrobić aby działał|????