Problem z dźwiękiem (szum w głośnikach)

Witam. Ostatnio zauważyłem że jak mocno podgłosze dźwięk w komputerze to podczas ruszania myszką da się usłyszeć taki delikatny szum a podczas odtważania muzyki są czasem takie zakłucenia (podobne jak w radiu) szum się nasila jak ruszam myszką. myślałem że to przez głośniki ale kupiłem nowe słuchawki, podłączyłem do przedniego panelu i w nich ten sam problem. Zupełnie nie wiem co robić. mam sterowniki sound max :frowning: proszę o pomoc. nie wiem czy to sterowniki, obawiam się też że to karta dźwiękowa

rogerek_15 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jaką karte dźwiękową posiadasz?

Jeśli zintegrowaną z płytą główną to jest to “normalne”.

mam płyte główną asus p5b intel ni nie wiem czy to jest normalne, wcześniej tak nie było :frowning:

rogerek_15 , przeinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej [odinstaluj]ten sterownik i uruchom ponownie komputer].

Za ścianą nie znajdują się jakieś urządzenia emitujące pole elektromagnetyczne, np.: lodówka, telewizor, kuchenka mikrofalowa itp. ? Jeżeli tak, to właśnie one mogą powodować zakłócenia w głośnikach.

problem znikł gdy w ustawieniach głosnosci mikrofonu odznaczyłem mikrofon a zaznaczyłem mix audio ale teraz nie działa mi mikrofon. da się jakoś zrobić aby działał|???