Problem z dźwiękiem (szumy i trzaski)

(Psychodelicsh) #1

Mam poważny problem z dźwiękiem.Otóż jakiś miesiąc temu razem z muzyką w winampie i we wszystkich dźwiękach windowsowych jak i w zwykłych programach muzyce towarzyszyły straszne szumy zakłócenia czy inaczej trzaski.Normalny dźwięk powracał dopiero po restarcie kompa.Już wtedy próbowałem instalować nowe kodeki i sterowniki ale to nic nie pomagało.Trochę puźniej znikneły wszelkie dźwięki systemowe razem z dźwiękiem odgrywanym w internenie,ale pliki muzyczne z dysku nadal można było odtwarzać razem oczywiście z chorobliwymi szumami,przez które słuchanie muzyki nie miało żadnego sęsu.Co gorsza ze zniknięciem owych dźwięków restart windy nic nie wskórał z szumami w winampie i gdy robiłem restarta za każdym razem miałem szelesty trzaski praski w muzyce.Zdenerwowany odwiedziłem Wasze forum w poszukiwaniu pomocy i znalazłem dużo omówionych wątków na temat problemy z "brakiem dźwięków windowsowych",ale ani jeden przypadek nie zawierał jeszcze zakłóceń w muzyce.Postąpie jednak tak jak doradzają forumowicze - pomyślałem i wykonałem.Wykonałem naprawę widowsa xp,ale to nie pomogło nadal miałem szumy,lecz powróciły dźwięki "windowsowe".Odinstalowałem wszelkie kodeki przez uninstal i usunąłem także sterowniki do karty muzycznej,restart usunąłem wszystko z kodery-dekodery audio restart,zainstalowałem najnowsze sterowniki i kodeki,ale niestety nadal mam wszędzie takie charczenie razem z muzyką ;(.Myślałem już nad całkowitą reinstalacją systemu,ale nie chce się jeszcze tak śpieszyć,może Wy mi coś doradzidzie?Bóg z Wami jeśli coś wykombinujecie :).

Win Xp

karta zintegrowana Sis7018

Zrobiłem dzisiaj test DxDiag oto screeny:

http://img206.imageshack.us/my.php?imag ... iagxe2.jpg

http://img165.imageshack.us/my.php?imag ... 61dnb7.jpg

http://img244.imageshack.us/my.php?imag ... 61dsu0.jpg

Zrobiłem także czystke w rejestrze Ccleaner'em i też nic :slight_smile: jestem już tak zrozpaczony,że mi odbija :slight_smile:

Napewno to nie wina głośników,gdyż wkładałem małe od odtwarzacza mp3 i działo się to samo.

Myślę że pozostał jakiś dll,ale przecie robiłem czystke w Ccleaner.

Natomiast jednak pare problemów niedało się naprawić,ręcznie także tych wpisów niedało się wywalić z rejestru

http://img341.imageshack.us/my.php?imag ... nersp1.jpg

Złączono Posta : 21.08.2006 (Pon) 20:54

nikt mi nie pomoże ??? !!

(Rysiek65) #2

Witam,

Spróbuj w panelu sterowania =>dźwięki,mowa i urządzenia audio

i tam ustaw sobie w "odtwarzanie dźwięku" jest opcja "Głośnik PC"

i ustaw sobie wskaźnik na połowę skali. Może to coś pomoże.

U mnie też tak trzeszczało i już jest dobrze. Może u Ciebie zadziała.

(Psychodelicsh) #3

Nie mam żadnej opcji w dźwięki i urządzenia audio typu "głośnik pc",ale jeśli chodzi Ci o głóśność urządzenia to nie poskutkowało.

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 11:07

Nie mam żadnej opcji w dźwięki i urządzenia audio typu "głośnik pc",ale jeśli chodzi Ci o głóśność urządzenia to nie poskutkowało.

(WODZU) #4

Wycisz w mikserze wejście liniowe i mikrofon.

(Psychodelicsh) #5

Niestety kompletnie nic :frowning:

(WODZU) #6

To może w Panelu sterowania odpal Dźwięk i multimedia i tam w zakładce Audio pole Odtwarzanie dźwięku wybierz Zaawansowane. Zakładka Wydajność, suwak Przyspieszenie sprzętowe daj na Brak.

(Psychodelicsh) #7

Też nic.Moim zdaniem to błąd directx 9.0 c może się uszkodził,ale nie mogę zainstalować na nowo bo w połowie instalowania/kopiowania plików wyskakuje błąd.

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 12:43

Może jest jakiś sposób na zainstalowanie starszej wersji directx ?

(WODZU) #8

Jeśli posiadasz Knoppix'a na płycie to odpal na nim komputer i sprawdź czy tam też są takie zakłócenia. Jeśli tak to będzie to prawdopodobnie problem sprzętowy. Jeśli nie to najpewniej czeka Cię reinstalacja systemu.

(Psychodelicsh) #9

Jestem pewien,że to wina oprogramowania.Jest jakiś sposób żebym odinstalował i wywalił karte muzyczną tak aby winda nie instalowała jej automatycznie po restarcie ?

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 13:59

i jak najlepiej odinstalować,usunąć wszelkie pliki związane z audio

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 14:00

winampa razem z windows media player też miałbym odinstalować ?

(Pigers) #10

uruchom kompa w trybie awaryjnym

zaloguj sie jako Administrator

wejdż w Menedzera Urządzeń

prawym na swoją karte muzyczną -> Odinstaluj

Co do ewentualnych plików:

popatrz w CD jakie pliki są dla karty muyzcznej i usuń je ręcznie :slight_smile:

Winamp i WMP : a po co ??

to nic nie zmieni :!:

(k-9) #11

albo kup nowa płyte głowna( jezeli masz karte dzwiękowa na niej) lub kup nową karte dzwiękowa

(WODZU) #12

No tak, nie ma to jak tanie rozwiązania :smiley:

(Psychodelicsh) #13

niestety jestem bezradny a może jednak da się jakoś zainstalować starą wersje directx na nową np. z directx 9.0 c na directx 9.0 albo 8.0

(WODZU) #14

Może spróbuj odinstalować directa przy użyciu DirectX 9 Uninstaller. Jeśli się uda to może wtedy będziesz mógł zainstalować starszą wersję.