Problem z dźwiękiem (szumy i trzaski)

Mam poważny problem z dźwiękiem.Otóż jakiś miesiąc temu razem z muzyką w winampie i we wszystkich dźwiękach windowsowych jak i w zwykłych programach muzyce towarzyszyły straszne szumy zakłócenia czy inaczej trzaski.Normalny dźwięk powracał dopiero po restarcie kompa.Już wtedy próbowałem instalować nowe kodeki i sterowniki ale to nic nie pomagało.Trochę puźniej znikneły wszelkie dźwięki systemowe razem z dźwiękiem odgrywanym w internenie,ale pliki muzyczne z dysku nadal można było odtwarzać razem oczywiście z chorobliwymi szumami,przez które słuchanie muzyki nie miało żadnego sęsu.Co gorsza ze zniknięciem owych dźwięków restart windy nic nie wskórał z szumami w winampie i gdy robiłem restarta za każdym razem miałem szelesty trzaski praski w muzyce.Zdenerwowany odwiedziłem Wasze forum w poszukiwaniu pomocy i znalazłem dużo omówionych wątków na temat problemy z “brakiem dźwięków windowsowych”,ale ani jeden przypadek nie zawierał jeszcze zakłóceń w muzyce.Postąpie jednak tak jak doradzają forumowicze - pomyślałem i wykonałem.Wykonałem naprawę widowsa xp,ale to nie pomogło nadal miałem szumy,lecz powróciły dźwięki “windowsowe”.Odinstalowałem wszelkie kodeki przez uninstal i usunąłem także sterowniki do karty muzycznej,restart usunąłem wszystko z kodery-dekodery audio restart,zainstalowałem najnowsze sterowniki i kodeki,ale niestety nadal mam wszędzie takie charczenie razem z muzyką ;(.Myślałem już nad całkowitą reinstalacją systemu,ale nie chce się jeszcze tak śpieszyć,może Wy mi coś doradzidzie?Bóg z Wami jeśli coś wykombinujecie :).

Win Xp

karta zintegrowana Sis7018

Zrobiłem dzisiaj test DxDiag oto screeny:

http://img206.imageshack.us/my.php?imag … iagxe2.jpg

http://img165.imageshack.us/my.php?imag … 61dnb7.jpg

http://img244.imageshack.us/my.php?imag … 61dsu0.jpg

Zrobiłem także czystke w rejestrze Ccleaner’em i też nic :slight_smile: jestem już tak zrozpaczony,że mi odbija :slight_smile:

Napewno to nie wina głośników,gdyż wkładałem małe od odtwarzacza mp3 i działo się to samo.

Myślę że pozostał jakiś dll,ale przecie robiłem czystke w Ccleaner.

Natomiast jednak pare problemów niedało się naprawić,ręcznie także tych wpisów niedało się wywalić z rejestru

http://img341.imageshack.us/my.php?imag … nersp1.jpg

Złączono Posta : 21.08.2006 (Pon) 20:54

nikt mi nie pomoże ??? !!

Witam,

Spróbuj w panelu sterowania =>dźwięki,mowa i urządzenia audio

i tam ustaw sobie w “odtwarzanie dźwięku” jest opcja “Głośnik PC”

i ustaw sobie wskaźnik na połowę skali. Może to coś pomoże.

U mnie też tak trzeszczało i już jest dobrze. Może u Ciebie zadziała.

Nie mam żadnej opcji w dźwięki i urządzenia audio typu “głośnik pc”,ale jeśli chodzi Ci o głóśność urządzenia to nie poskutkowało.

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 11:07

Nie mam żadnej opcji w dźwięki i urządzenia audio typu “głośnik pc”,ale jeśli chodzi Ci o głóśność urządzenia to nie poskutkowało.

Wycisz w mikserze wejście liniowe i mikrofon.

Niestety kompletnie nic :frowning:

To może w Panelu sterowania odpal Dźwięk i multimedia i tam w zakładce Audio pole Odtwarzanie dźwięku wybierz Zaawansowane. Zakładka Wydajność, suwak Przyspieszenie sprzętowe daj na Brak.

Też nic.Moim zdaniem to błąd directx 9.0 c może się uszkodził,ale nie mogę zainstalować na nowo bo w połowie instalowania/kopiowania plików wyskakuje błąd.

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 12:43

Może jest jakiś sposób na zainstalowanie starszej wersji directx ?

Jeśli posiadasz Knoppix’a na płycie to odpal na nim komputer i sprawdź czy tam też są takie zakłócenia. Jeśli tak to będzie to prawdopodobnie problem sprzętowy. Jeśli nie to najpewniej czeka Cię reinstalacja systemu.

Jestem pewien,że to wina oprogramowania.Jest jakiś sposób żebym odinstalował i wywalił karte muzyczną tak aby winda nie instalowała jej automatycznie po restarcie ?

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 13:59

i jak najlepiej odinstalować,usunąć wszelkie pliki związane z audio

Złączono Posta : 22.08.2006 (Wto) 14:00

winampa razem z windows media player też miałbym odinstalować ?

uruchom kompa w trybie awaryjnym

zaloguj sie jako Administrator

wejdż w Menedzera Urządzeń

prawym na swoją karte muzyczną -> Odinstaluj

Co do ewentualnych plików:

popatrz w CD jakie pliki są dla karty muyzcznej i usuń je ręcznie :slight_smile:

Winamp i WMP : a po co ??

to nic nie zmieni :!:

albo kup nowa płyte głowna( jezeli masz karte dzwiękowa na niej) lub kup nową karte dzwiękowa

No tak, nie ma to jak tanie rozwiązania :smiley:

niestety jestem bezradny a może jednak da się jakoś zainstalować starą wersje directx na nową np. z directx 9.0 c na directx 9.0 albo 8.0

Może spróbuj odinstalować directa przy użyciu DirectX 9 Uninstaller. Jeśli się uda to może wtedy będziesz mógł zainstalować starszą wersję.