Problem z dźwiękiem w Battlefield 3

Witam,

Mam problem z dźwiękiemw BF3, obraz chodzi płynnie bez problemu ale dźwięk tak dziwnie się tnie i słowa w dialogach powtarzane są 2 razy. Gram na średnich detalach włączone rozmycie i textury na maks.

Nawet gdy przełączę na niskie nic nie pomaga.

Instalowałem nowe sterowniki do karty dźwiękowej również nie pomaga.

Sprzęt: Laptop/Athlon P340/Radeon Hd5650 1Gb/4GB Ram Win 7 x64.

Miałem podobnie na pc (w podpisie) .Musisz zmniejszać detale grafiki aż ci przestanie dublować słowa.zacznij od tekstur ustaw na średnie cieniowanie też.

Za słaby procesor, to jego wina. Na nim nie ustawisz płynnie BF, prawdopodobnie nawet na minimalnych detalach. Niech zgadnę, gdy nic się nie dzieje to jest ok, ale jak zaczyna się jatka to wtedy dźwięk jest powtarzany. Jeśli się nie mylę to twój procesor ma zegar 2,2 GHz, a BF wymaga min. 2,9. A i na tym nie da się grać.

Czyli procesor ogranicza kartę graficzną? Obraz chodzi płynnie.

Pora zainwestować w jakiegoś Quada na sockecie S1G4 :confused:

Nie orientujecie się gdzie można dokupić w Polsce Phenoma x4? Na allegro jest tylko x3.

W internecie ktoś jako rozwiązanie dla tego problemu, podaje następujące czynności:

  1. w opcjach video wyłączyć “Ambient Occlusion”

  2. w opcjach audio wyłączyć “Enhanced stereo mode”

Daj znać czy pomogło.

Jednak to wina sprzętu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zrobiłem tak jak pisał Newton , wyłączyłem rozszerzone stereo i wygładzanie pikseli i pomogło.

Choć pierwszy raz się spotkałem gdy komputer “już nie może” i tak dziwnie dźwięk się przycina, zazwyczaj to obraz się tnie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dzięki za pomoc.

Oj tam ,oj tam .Min to 2.4 na dwóch rdzeniach C2D (intel :wink: ) ,a u mnie na 2.0 C2D (intel :wink: )śmiga na średnich ,wymagania jak zwykle “nieco zawyżone”

Można zrobić żeby dźwięk się nie przycinał ale wiąże się to z wyłączeniem jednego rdzenia i wtedy grafika trochę laguje, jak chcesz to sam sprawdź, są 2 sposoby

  1. uruchom grę ze zgodnością win95

lub

  1. w trakcie grania wejdź w menadżer zadań+ppm na BF3.exe ustaw koligacje odznacz jeden rdzeń

I teraz pytanie za 1000pkt. dlaczego na jednym jajku dźwięk chodzi normalnie! !!

Wiem, ze to nie jest rozwiązanie ale zastanawia do myślenia, znowu jeden gość napisał ze mu teraz gierka zapiernicza po tym zabiegu u mnie lekko laguje graficznie ale żebyś wiedział jak bez tego rozwiązania dźwięk fixuje to byś inaczej gadał. Ja gierkę skończyłem ale czekam na pacha to wtedy jeszcze raz zagram.

Mój komp/; athlon x2 2.6mhz, 9600gt 512mb, 2x1 ddr2 dual

Chyba to normalne ze z tobą gadam, post pod postem aluzja nie potrzebna.

matys11 , u mnie nie fixuje C2D 2GHz bez koligacji ,gra lata na dwóch rdzeniach.

Nie rozumiem kolego Twoich słów kierowanych do mnie …jakiś cytat …-gdzie ja coś nie tak…

Dodane piątek, 28 paź 2011, 21:01

Ja nie pojemaje :smiley: Miłego wieczoru :smiley:

matys11 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem postów do śmietnika.

gdzie jest dokładnie ta funkcja z wygładzaniem pikseli?

Jeśli macie procesory AMD dwurdzeniowe wystarczy że zainstalujecie AMD Dual Core Optymizer, wcześniej też miałem problemy z dźwiękiem a teraz wszystko jest OK:) nawet z trybem rozszerzonego stereo:D

Mam nadzieję że i Wam to pomoże

Witam!

MI tez tnie dźwięk w BF3 a procesor mam AMD Athlon 64 X2 Dual Core processor 3800+ i to tez jest wina procesora ???

Gre ustawiona mam na minimalnych

Karta graf GeForce 9600GT i 2GB RAM DDR2 system Windows 7 Home premium 64 bit. Moze mam za malo RAM??

Nie ma co cudować tylko trzeba zmienić tryb zgodności na Windows 98/ME i dźwięk śmiga jak należy.

EA wypuścił znowu grę bez dobrych testów, zgarnął kasę, a klienci niech się martwią albo czekają na patch.

Komputer za słaby. Procek i grafa absolutnie nie na tę grę. Ja miałem podobne problemy na dużo mocniejszym sprzęcie.

wlaczasz gre i ją minimalizujesz wlaczasz menadżer zadań i wchodzisz w procesy szukasz bf3.exe klikasz prawym przyciskiem myszy dajesz ustaw koligację i zaznaczasz procesy 0 wchodzisz do gry i cieszysz sie plynnym dzwiekiem :slight_smile:

Witam, pozwolę się przyłączyć z problemem.

U mnie gra się freezuje i słychać tylko dźwięk zamrożony w chwili np. ‘uciekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa’ :slight_smile: no i komputer się zawiesza, że pozostaje reset.

Doszedłem do wniosków, że to wina dzwięku. Po prostu po wyłączeniu dzwięku z poziomu BIOSu gra działa idealnie.

Czy ma ktoś jakieś pomysły bo to nie stałe rozwiązanie bo ciężko grać w tą grę bez dźwięku.

Dodam jeszcze, że mam Gainwarda Geforce GTS 450 i przy instalacji sterowników w pakiecie znajduje się ‘realtek HD audio’ co w ogóle dla mnie dziwne, że sterowniki grafiki zawierają dzwiękowe i może tutaj w nich tkwi błąd?

Dodane mniej niż minutę temu

Problem rozwiazany, winowajca byly sterowniki HD Audio zawarte w pakiecie sterownikow graficznych od Nvidii.

Tak wiem dziwne to, ale po odinstalowaniu sterownikow dzwieku z Nvidii i zainstalowaniu tych typowo dla plyty glownej wszystko wrocilo do normy w grze.