Problem z dzwiękiem w kinie domowym

Witam pisalem wczesniej ale nikt mi nie pomógł Problem mam taki ze zakupilem kino domowe LG HT762TZ i nie graja mi wszystkie głosniki Karte mam Creativ Sound Blaster Podpiołem jak należy do zielonego Mini Jack a do DVD 2x Czincz do złacza audio tak to graja ale jak robie test w Creative to tylko dzieli mi glos na dwa z przodu glosnkki z tylu, centralnego i subufera nie slychac. Słychac wszystkie w opcji jk zmieniam w DVD np przy Natural , Jazz , Pop i inne to graja tylko 2 z przodu i centralny a wszystkie mi graja na PLII MOVIE, PLII MUSIC, PLII MATRIX - może to tak ma byc nie wiem ale czego mi w Creativie ich nie wykrywa wczeniej to raz jeden eykrywal raz inny podlaczylem głosniki przed wlaczeniem kompa. Czy to tak ma byc chyba nie bo jak mialem wczesniej głosniki Creativa to dzwiek sie dzielil na 5 głosników a tu lipa??? POMOCY

Widać taki urok kina domowego, brak mu procesora dźwięku przestrzennego, który rozdzieli dwa kanały na sześć :slight_smile:

ehh…

sam sobie odpowiedziałeś pisząc, że podpiołeś przez 1jack->2xcinch… czyli puściłeś dźwięk stereo…

dźwiękówka nie wykryje ci wszystkich głośników, gdyż masz podpięte 2

a co do dźwięklu przestrzennego… po to jest Dolby PL II (Music, Movie itp…)… to jest właśnie ten procesor dźwięku przestrzennego…

takie głośniki jak Logitech Z-5500 też mają wbudowany dekoder Dolby PL II, Dolby DTS i “przerabiają” stereo na 5.1 :wink:

p.s.

logitech x-540 mają tryb Matrix… ew. Creative G-500 miały “rozbicie” stereo na 5.1 ;p

Czyli jest dobrze podpiete bo tamte inne kanały sa do Videa czy mam podpiac 3 kablami 1xmini jack 2x cincz

A dlaczego w głosnikach Creative dzieliło mi głosy na wszystkie 5 ??

A w opcjach jak PLII MOVIE to gra najgłosniej centralny i słychac jak by on tylko grał :frowning:

Dzieki za odpowiedz

Dodane 22.11.2009 (N) 19:55

W creative P 5800 Jak zainstalowalem SRS Audio Sandbox to mogłem sobie poszczególne głosniki sciszac i podgłasniac mialo sie wrazenie niekiedy jak by to byl surround bo dzwieki byly rozne dla kazdego głosnika a tu nie da rady takiego cos zrobic?? jak pisales dwa wykrywa i tylko tymi dwoma paskami moge regulowac na ktore glosniki ma byc wiecej Powera

Dane techniczne : LG HT762TZ

JoteS Tak więc nie masz racji !

DR13

… a teraz poukładajmy to wszystko w całość.

  1. masz kartę muzyczną Creative Sound Blaster.

Oprócz dekoderów DPLII, DD i DTS powinna posiadać także WYJŚCIE optyczne S/PDIF,

(Uwaga : nie jest ona konieczna, ażeby odbierać na Twoim modelu kina domowego dźwięk DD, DTS.

Większość płyt głównych posiada WYJŚCIE S/PDIF optyczne lub koaksjalne lub gniazdo tego wyjścia na płycie,

dalej wytłumaczę o co chodzi).

  1. Kino domowe LG HT762TZ posiada dekodery DPLII, DD i DTS oraz cyfrowe WEJŚCIE optyczne S/PDIF

Informacja na temat podłączenia tych urządzeń odnośnie dźwięku wielokanałowego :

  1. Ścieżkę audio zapisaną w systemie dźwięku wielokanałowego typu Dolby Digital, DTS

możemy zdekodować za pomocą dekodera karty muzycznej i wówczas podłączamy te

“wielokolorowe kabelki” do zestawu kolumn systemu np. 5.1(nie poprzez amplituner kina domowego),

  1. Ścieżkę audio zapisaną w systemie dźwięku wielokanałowgo typu Dolby Digital, DTS

możemy przesłać (niezdekodowaną) poprzez kabel optyczny lub koakcjalny poprzez połączenie

WYJŚCIA S/PDIF z karty muzycznej lub płyty głównej do WEJŚCIA S/PDIF

w amplitunerze kina domowego gdzie tam dopiero sygnał zostanie zdekodowany

za pomocą dekodera DD, DTS, w który wyposażone jest kino domowe.

Powyższe tyczy się materiału zapisanego w DD lub DTS.

Jeżeli mamy ścieżkę audio STEREO to zdekodujemy ją za pomocą Dolby Pro Logic II.

Tak po chłopsku tłumacząc, w Twoim przypadku kupiłbym kabel optyczny

i połączył nim kartę muzyczną z amplitunerem kina domowego

S/PDIF

kabel optyczny

Miłego słuchania !

Dzieki za odpowiedz ale ja nie mam wyjscia tam SDP co pisales Sory moja wina karte mam Creative Sound Blaster Audigy SE poprostu nie napisalem calej nazwy I co teraz będzie z tym???

Dodane 23.11.2009 (Pn) 9:32

A w tej karcie pisza tak:

Obsługuje wyjście SPDIF dla cyfrowych głośników stereo lub cyfrowego modułu wejść/wyjść

Tak, masz wyjście na karcie S/PDIF.

Jest to wyjście mini-jack.

Teraz tylko nie wiadomo czy to jest WYJŚCIE OPTYCZNE czy KOAKSJALNE ?

Muszę poszukać.

Napisz jeszcze dokładnie Twój model płyty głównej !

PS. Odbierz prywatną wiadomość !

Płyta Gigabyte GA-M56S-S3

Dodane 23.11.2009 (Pn) 10:13

Płyta Gigabyte GA-M56S-S3

DR13 ,

Wszystko jasne.

Twoja płyta główna : GA-M56S-S3

Specyfikacja podaje, że na tylnym panelu masz : 1 x optyczne wyjście SPDIF

SPDIF

Kup kabel optyczny (podałem dla przykładu)

podłącz tylne wyjście SPDIF z PC-ta z wejściem w amplitunerze kina domowego

i ciesz się dźwiękiem przestrzennym.

Odnośnie karty muzycznej byłoby trochę problemu, ponieważ ma ona wyjście S/PDIF koaksjalne

zaś w amplitunerze masz wejście optyczne.

Powodzenia !

PS. Lektura : S/PDIF

Dodane 23.11.2009 (Pn) 11:27

SPDIF jak podłączyć kartę dźwiękową z amplitunerem

SPDIF (do Creativa) - Przewód do połączenia amplitunera kina domowego z wejściem coaxial z kartą muzyczną Creativa z wyjściem jack SPDIF.

Jedyny problem, że Twój model kina domowego nie ma WEJŚCIA KOAKSJALNEGO a jest OPTYCZNE,

dlatego najlepiej wykorzystać wyjście optyczne z płyty głównej, a takie masz, o czym pisałem powyżej.

DZIEKI WIELKIE wkoncu ktos konkretny:)

A jak podłacze do plyty głownej to dzwiek nie straci na wartości poto kupilem kiedys karte Creativa i odczuwalem jakośc jak zmienilem dzwiek z zintegrowanej karty ale to tak sie tylko pytam Dzieki jeszcze raz :smiley:

Dodane 23.11.2009 (Pn) 12:24

Ten kabel ma tak wyglądać??

http://spdif.pl/kabel-spdif-karta-muzycz_1495.jpg

Dodane 23.11.2009 (Pn) 13:04

Kabel ma byc SPDIF ( do płyty gł) - Cinch ( do DVD)??

Dodane 23.11.2009 (Pn) 13:11

http://www.sklep.rms.pl/index.php?p2676 … old-sky-2m

czy taki ??

Dodane 23.11.2009 (Pn) 13:18

Jeszcze się zapytam te kable sa w rożnych cenach to lepiej kupić droższy niż jakieś /cenzura/:

Wystarczy takie cos:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=799046338

DR13 ,

Jeszcze raz. Czytaj uważnie.

Z tyłu PC-ta masz WYJŚCIE optyczne (S/PDIF)SPDIF

Jest to wyjście dźwięku zapisanego cyfrowo (bez żadnego zdekodowania).

Za pomocą kabla optycznego (tego z Allegro) http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=799046338

łączysz PC z amplitunerem kina domowego. Tam jest WEJŚCIE optyczne.

Dopiero za pomocą dekoderów, w które wyposażony jest amplituner kina domowego

dekodujesz ten kompleksowy sygnał cyfrowy do postaci wielokanałowej.

Jeśli masz nagrania mp3 stereo to zdekodujesz je za pomocą Dolby Pro Logic II

do postaci wielokanałowej.

Jeśli masz natomiast film lub grę, która ma zapisaną ścieżkę dźwiękową w DD 5.1 lub DTS

to dekoder kina domowego zdekoduje ją do DD 5.1 lub DTS.

Pamiętaj, “z płyty głównej” a dokładniej ze zintegrowanej karty dźwiękowej z PC-ta

do amplitunera kina domowego idzie całkowity sygnał cyfrowy, który jest jeszcze niezdekodowany.

Kabel optyczny zapewnia tylko jego przekazanie do dekodera w amplitunerze kina domowego.

Jest to jasne ?

PS. Przeczytaj Prywatną Wiadomość, którą wysłałem do Ciebie.

Ok rozumie a to ze dekoduje to oznacza ze mam cos poprzestawiac w ustwaieniach

czy podlaczam i ma grac

Jeżeli podłączysz PC-ta z amplitunerem

za pomocą kabla optycznego to w ustawieniach

karty dźwiękowej musisz uaktywnić wyjście S/PDIF

i tylko sygnał dźwiekowy ma iść przez to wyjście.

Zaś na amplitunerze ustawiasz odpowiedni dekoder

Dolby Pro Logic lub DD5.1, DTS w zależności

od ścieżki dźwiękowej.

OK Wielkie Dzieki Pomogles mi bardzo

Masz u mnie browar :smiley:

=D> =D> =D> =D> =D> =D>

Wszystko dobrze podłącz

i pochwal się wynikami.

POWODZENIA !

A musze wlaczac karte zintegrowana w kompie bo mam wylaczona

Dodane 23.11.2009 (Pn) 14:52

A musze wlaczac karte dzwiekowa w BIOSIE bo mam wylaczona

Tego dokładnie nie wiem, ale raczej tak

bo sygnał idzie z tej zintegrowanej,

ale sprawdź to jeszcze w ustawieniach.

CZy mam w Biosie wlaczyc karte dzwiekowa bo cgyba to juz prze karte Creativ nie idzie

Tak, masz mieć aktywną zintegrowaną kartę

muzyczną na płycie głównej.

Możesz tego Creativa wyciągnąć ze slotu PCI.

czy mam włączyc dźwiek na plucie głównej

Dodane 23.11.2009 (Pn) 20:14

aha ok

Dodane 23.11.2009 (Pn) 20:21

Włączyłem w BIOSIE w zakładce AUDIO na AUTO to tu bo juz nie pamiętam