Problem z dzwiękiem w laptopie (HP dv5-1040ew)

Witam

Mam problem, po roku bezproblemowego działania laptopa i jechaniu na tym samym systemie Vista. Padł mi monitor, początkowo myślałem że to wina systemu więc zrobiłem reinstalację (podłączyłem kompa do zewnętrznego monitora), jednak nie usterka się nie poprawiła, komputer poleciał do serwisu. Wrócił i po dwóch tygodniach znów leciał do serwisu, teraz odebrałem kompa i mam małe problemy, nie jestem pewien czy to jest wina systemu czy “tych napraw”.

Oto co mi się teraz dzieje: dźwięk mi wariuje, włączam kompa jest wszystko ok, czasem włączam Media Player Classic z jakimś filmem/teledyskiem i nie ma dźwięku, włączam mp-trójki i też nie ma dźwięku. Czasem włączam i jest wszystko OK.

Brak dźwięku również w jednej minigierce którą jako jedyną mam na kompie: “The Treasures Of Montezuma 2”, zazwyczaj jak włączę grę to przez pierwsze 10-15 minut dźwięku nie ma, a potem nagle się pojawia. W winiampie mam podobnie jak włączę jakąś muzykę to około pół minuty nic nie słychać, a potem zaczyna grać. W programie “Budzik” w ogóle nie mam dźwięku i nie ważne ile czekam dźwięku nie było.

Jako ciekawostkę mogę zaznaczyć że przesłuchując/oglądając jakieś filmy/teledyski/muzykę przez przeglądarkę, w serwisach takich jak youtube, chomikuj.pl, wrzuta to dźwięk zawsze jest !!

Niby wszystko co jest do dźwięku jest zainstalowane ale coś jest nie ten teges :frowning:

Na razie z programów “Multimedialnych” mam zainstalowne to:

K-Lite Codek Pack 5.4.4 Full

Real alternative

Winamp

oraz Sterowniki pobrane jeszcze raz z neta (przy instalacji systemu wszystko samo się instaluje to co jest potrzebne [i to co nie jest potrzebne])

Dochodząc do końca powstaje pytanie:

Czy to jest wina u mnie bo coś muszę jeszcze doinstalować {kodek, program, sterownik} czy może to jest wina serwisu HP który w ciągu półtora miesiąca dwa razy naprawiał mi lapka (monitor + nagrywarka) i przy okazji mógł coś popsuć ??

Witam, wlasnie zainstalowalem to (ponizej) chyba pomoglo, bo po zainstalowaniu wrocil dzwiek

Sterownik IDT High-Definition Audio CODEC

(sp39934.exe)

Pozdrawiam,

karolgrz

Informuję, że nadal mam w miarę regularne problemy z dźwiekiem, które rozwiązuję w ten sposób, że reinstaluję ten kodek - wtedy głos powraca na jakiś czas.

Może ktoś zna lepsze (trwalsze) rowiązanie?

Dzieki & pozdrawiam