Problem z dźwiękiem w laptopie


(Pollacko) #1

Witam wszystkich tym niejako pierwszym postem na tym forum :slight_smile:

Chciałbym Was poprosić o wskazówki co może być przyczyną następującego zachowania się systemu.

Otóż jak bardzo często po zalogowaniu się do systemu (windows xp prof.) mam kłopoty z dźwiękiem - jego brakiem np. winamp przy próbie odtworzenia jakiegoś pliku mp3 wita mnie poniższym komunikatem:

---------------------------

NullSoft DirectSound output v2.47 (d) error

---------------------------

Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration.

Error code: 88780078

---------------------------

OK   

---------------------------

na pozór w systemie jest wszystko ok - wyświetla się nawet ikonka głośnika na pasku ale jego próba kliknięcia jej powoduje komunikat błędu:

---------------------------

Regulacja głośności

---------------------------

Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do Panelu sterowania, kliknij kategorię Drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę Dodaj sprzęt.


Działanie tego programu zostanie teraz zakończone.

---------------------------

OK   

---------------------------

Żeby było ciekawiej to np. program Screamer radio ładnie mi gra i odtwarza radia internetowe - również dźwięki systemowe są odgrywane więc sprzęt jest sprawny i jakieś sterowniki od dźwięku są wgrywane do systemu (problem wystąpił dopiero od jakiegoś czasu wiec nie jest to wina instalacji). Czy ktoś ma jakieś pomysły co to może być ? Dodam tylko że niekiedy na początku wszystko jest ok, muzyka gra ale po zamknięciu np, winampa występuję już ten błąd :frowning:


(Seba86mu) #2

Przeinstaluj sterowniki do karty dźwiękowej, a następnie zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c.

Jeżeli to nie pomoże, to podaj konfigurację Twojego laptopa.


(Pollacko) #3

Sterowniki przeinstalowane - nic to nie dało, a DirectX nie chce się przeinstalować gdyż instalator wykrywa obecność najnowszej wersji i kończy działanie :? Co można z tym zrobić ?

Dziękuję za dotychczasową pomoc.


(Seba86mu) #4

:mrgreen: