Problem z dźwiękiem w monitorze

Witam
Może ktoś mógłby mi cod doradzić. Posiadam Lenovo Y540 z Nvidią 1660 TI. Dokupiłem do tego laptopa monitor Acer VG252Q. Monitor jest połączony z laptopem poprzez DisplayPort.
Dopóki monitor jest włączony wszystko ładnie śmiga. Jeśli jednak odejdę na jakiś czas od komputera i monitor wejdzie w stan spoczynku (uśpienie) i ponownie podejdę do komputera to znika mi dźwięk z monitora. Oczywiście, mogę się przełączyć na głośniki laptopowe, ale jednak skoro zakupiłem monitor z głośnikami, to chciałbym podziałać na nich.
Dodam, że Windows jest zaktualizowany (ver. 18363.693). Sterowniki Nvidii również są aktualne (422.50).

DP z Chin?

Nie. Kupiony w komputroniku - BIZLINK E301195 AWM 20276 VW-1 z końcówkami miniDP - DP

Witam.
Ustaw na sztywno, jako domyślny monitor do odtwarzania dźwięków.
Ustawienia dźwięku >- panel sterowania dźwiękiem >- nazwa monitora >- ustaw domyślnie

Tak też jest ustawione ale mimo wszystko po uśpieniu i ponownym wybudzeniu monitora, dźwięk z głośników monitorowych nie chodzi

Prawdopodobnie monitor usypia wcześniej niż komputer, więc system zmienia wyjście dźwięku na inne w danej chwili dostępne (głośniki laptopa, czy słuchawki). Po wybudzeniu monitora pewnie musisz wybrać go ponownie, albo w ustawieniach dźwięku wyłączyć inne wyjścia i pozostawić tylko jedno.
Chyba że pomimo wybrania monitora dźwięku nadal nie ma?

Po wybudzeniu monitora dźwięku z jego głośników nadal nie ma pomimo wybrania tylko monitora jako źródło dźwięku. Muszę albo resetować laptopa żeby pojawił się dźwięk w monitorze albo przełączyć na głośniki laptopowe.
Laptop sam w sobie jest ustawiony tak żeby nie usypiał także on działa cały czas.

A możesz sprawdzić jak sytuacja ma się przez HDMI? Ja mam identyczne połączenie jak twoje. Uzywam laptopa podłączonego pod monitor. I używam zamiennie głośników z laptopa i tych z monitora. Wszystko działa - jedyna różnica u mnie jest taka, że ja nie mam połączenia przez DP tylko HDMI właśnie.

Jak tylko wrócę z pracy to sprawdzę co i jak.

1 polubienie

Jak na razie, w moim przypadku wygląda na to że winien nie był kabel a ta opcjonalna aktualizacja - KB4535996. Przypomniałem sobie że kliknąłem jej instalację kilka dni temu i różne komentarze że może powodować problemy z kartami graficznymi.