Problem z dzwiękiem w skype pod linuxem!

Mam Linux Mandrake 2005 LE.Zainstalowałam skype i tu zaczyna się mój problem. Otóż problem jest z dzwiękiem niby on jest ale rozmowa poprzez skype odbywa się jakby w przyspieszonym tempie.Próbowałam zmienić w opcjach skype dżwięk z OSS na ALSE ale nierozpoznaje mi ALSY tak jakby jej nie było w ogóle.Mozna tylko włączyć OSS.Dodam że pozostałe dżwięki w kadu i systemowe działaja bez zarzutu.

Czy ktos mi pomoże i ewentualnie łopatologicznie wytłumaczy jak zrobic aby ten dżwięk w skype był w normalnym tempie ?

Podejrzewam że to może być przyczyna sterownika dżwięku.Dodam ze karte dzwiękowa mam zintegrowana a system korzysta z AC97 i sterownika “i 810 audio”

jaka wersje skype masz?

alsa jest w systemie ?

zobacz np. w xmms czy mozesz wybrac alse

Wersje skype mam 1.3.0.53_API

co do ALSY w systemie to nie wiem jak sprawdzić czy ona jest i jak dokładnie sie nazywa ten plik i gdzie go szukać dodam ze w skype jest mozliwośc ustawienia alsy ale jej skype nie przyjmuje bo pokazuje sie tam chyba device not found czy cos w tym stylu i wraca do OSS

I gdzie znalezć xmms?

Podpowiedz mi jak możesz bo linuxa mam od tygodnia i to sa pierwsze kroki z nim.

w konsoli:

urpmi alsaconf 


urpmi alsa-utils

zakladam ze masz skonfigurowane urpmi

po tej komendzie w konsoli pojawia się :nie można uzyskać dostepu do pliku hdlist “update source” zignorowano nośnik, brak pakietu o nazwie alsaconf

po tej komendzie w konsoli pojawia się :nie można uzyskać dostepu do pliku hdlist “update source” zignorowano nośnik,wszystko juz zostało zainstalowane

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Przepraszam czy naprawdę na tym forum nie ma kogoś kto by mi pomógł w tym problemie! !!

wpisz w konsoli “alsamixer”

jeżeli nic się nie pojawi to zainstaluj alsa-base alsa-utils (najlepiej znajdź w menadzerze pakietów). Dodatkowo zainstaluj wszystkie biblioteki(kodeki) multimedialne oraz kmix (bardzo i dobry program audio mixer pod kade). W alsamixer w konsoli przechodzisz kolejno strzałkami zatwierdzasz spacją i przemieszczasz się tabulatorem pomiędzy stronami. Powodzenia.