Problem z dzwiekiem w viscie

witam i prosze o pomoc.zmienilem sprzet i z XP przeszedlem na Viste.i wszystko ok ale mam duzy problem z dzwiekiem ktory “rwie” sie.mam porobione wszystkie aktualizacje.zainstalowalem nowe stery do Realtek HDA i inne kodeki pod Viste(moja jest 64b) i dalej to samo.dzwiek jest taki “rwany” czy tez “szarpany”.dzieje sie to zarowno w winmap czy innym programie odtwarzajacym muzyke.nawet jak laduje system dzwiek tez potrafi sie rwac.nie moge juz nic nowego wymyslec pomozcie.plisss

Plyta glowna Asus P5K a Realtek jest zintegrowany

servus nie wiem jakiego masz kompa ale czy nie powinienes kupic visty 32 bit ? jesli masz slaby procesor to moze byc zbyt duza . Ja mialem podobny problem ale z 32 bit byl dla mnie za wolny

hey.mysle ze komp slaby nie jest az tak.procek to dual core q6600 a ram to 8 giga

minio70d może mieć rację, albo masz nieaktualne sterowniki.

sterowniki sa na pewno aktualne :frowning: z kwietnia tego roku pod viste 32/64 :frowning:

u mnie jak miałem vistę to przy odpalaniu zawsze się rwał ale tylko przy odpalaniu apotem już było normalnie a próbowałeś na systemowych ,na media playerze też Ci tak robi? nie wiem co masz za kodeki może zobacz te http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 3.9.0+Full

to samo dalej :frowning: na filmach czy grach tez rwie.zastanawiam sie czy to cos z pamiecia.ale wodotryski wylaczone, swieza instalka, na zegarze cpu widze obciazenie i cos nie chce mi sie wierzyc zeby przy 5 % obciazeniu rwal muzyke.moze cos jeszcze wylaczyc?

słuchaj jak możesz to weź jeszcze zobacz jak odinstalujesz te stery z visty zainstalować stery z xp, już nie pamiętam ale gdzieś mi tam migło że ktoś próbował w ten sposób i mu pomogło lub spróbuj na starszych sterach nowe nie zawsze znaczy że są najlepsze Ale przedtem zobacz jeszcze tutaj te są chyba do twojej płyty z asusa http://support.asus.de/download/downloa … uage=pl-pl

nic nie dalo to.wciaz to samo :frowning: dzwiek rwie i jakby byl przesterownany w czasie rwania.moze to problem buforowania dzwieku.ale nie moge znalesc opcji takiej. :?

A próbowałeś sprawdzić w Menedżerze Reatlek HD Audio zapewne masz coś takiego

tak mam i probowalem roznych ustawien ale bez skutku

niewiem jakie masz stery boTy piszesz że masz z kwietnia a te z asua napisz jaką masz serię i jaki model

Witam.

Według mnie jest to, że masz za słabą kartę muzyczną (ponieważ wbudowaną). Zrób tak Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięk->Dźwięk->W zakładce Odwarzanie wybierasz głośniki->Właściwości->Zakładka Zaawansowane->W formacie domyślnym rozwijasz listę->Wybierz np. 16 bitowe,44100 Hz (Jakość CD).

Pozdrawiam!

PS. Oczywiście potem restart kompa.

lucyfer zmienilem jak mowiles i dalej to samo.dzwiek jest rwany nawet w czasie sygnalu ladowania Visty czesto.nieraz dzwiek potrafi cale kawalki mp3 byc ok a potem rwie jak najety.choc nic nie robie.co do sterownikow to obecnie mam zainstalowane wersje 6.0.1.5605 z 2008-04-17 a to jak sie nie myle ostatnia aktualizacja realteka.no chyba ze takie duze znaczenie ma to ze dysk twardy nie mam na s ata ale normalnie bo ma te 3 lata juz.ale filmy i gry dzialaja bez zarzutu(chodzi mi o grafike)

Witam.

Miałem podobny problem w lapku.

Rozwiązałem go poprzez wyłączenie ulepszeń we właściwościach urządzenia odtwarzania wchodząc w nie przez ikonkę w zasobniku.

Robiłem to dla integry intelowskiej, może Tobie też pomoże.

Pozdrawiam.

Logix nie pomoglo.dalej jestem w punkcie wyjscia.juz rece mi opadaja :frowning: brak pomyslow.chyba zaniose kompa do sklepu skad kupilem

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 17:55 został dopisany post przez dsfa5

w kwestii informacyjnej.juz wszystko ok.kwestia bledu lezala jednak w twardzielu.po zainstalowaniu wszystkiego na twardzielu s ata wszystko pieknie hula :slight_smile: z ide vista64 ma jednak problemy