Problem z dźwiękiem w Windows 7

(Lukaszszymczyk) #1

Witam niedawno robiłem reinstalację systemu Windows 7. Zainstalowałem sterowniki dźwięku Realtek High Definition, ale podczas przyciszania lub podgłaśniania dźwięku nie pojawia się na pulpicie pasek informujący o tym, że próbuję przyciszyć lub podgłośnić dźwięk, przed reinstalacją systemu odpowiadała za to aplikacja RtVOsd.exe

Czy mogę gdzieś pobrać tą aplikację, czy może instaluje się ona sama z odpowiednimi sterownikami dźwięku? Proszę o pomoc

(Michu90b) #2

NIe jest czasem teraz nowsza wersja sterowników ktora nie zawiera tego paska?

(Dimatheus) #3

Hej,

Nie, za wyświetlanie takich informacji odpowiada inna aplikacja - najczęściej dodatkowy program producenta sprzętu. W przypadku Acerów to na przykład Lunch Manager. Co to dokładnie za komputer/laptop?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(janki111) #4

Dokładnie, jeżeli masz laptopa (a wnioskuję, że masz) to musisz poszukać na stronie producenta laptopa dla swojego modelu oraz odpowiedniego programu (zazwyczaj opisy programów pozwalają na identyfikację). 

(Lukaszszymczyk) #5

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

(Djzon) #6

Znajdź dodatkowe aplikacji na stronie producenta…

(Agatonster) #7

polo90

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.