Problem z dźwiękiem w Windows 8, nie można włączyć dźwięku na głośnikach w komputerze typu All In One

Dzień dobry.

 

Mam problem z dźwiękiem na nowym komputerze córki. Symbol głośnika przy zegarze jest przekreślony, kiedy chcę włączyć dźwięk wyskakuje okno rozwiązywania problemów i otrzymuje następujący komunikat:

w53brQO.jpg

 

Proszę o pomoc.

 

Pryxfus  proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-54/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

 

a następnie konkretnie zatytułować wątek.

 

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Tytuł poprawiony, mam nadzieję, że jest ok.

“Nowy komputer córki” - to akurat trochę zbyt mało informacji by wiedzieć z jakim sprzętem mamy doczynienia. Można tylko powiedzieć, że należy zacząć od przeinstalowania sterownika karty dźwiękowej.

Sterowniki od karty dźwiękowej instalowałeś?

A zajrzyj: Panel Sterowania>Dżwięki>PPM na którymś z “urządzeń”>Pokaż Wyłączone urządzenia. Sprawdz czy nie okaże się że coś jest wyłączone.

Usługa Windows Audio włączona ?

Komputer córki -> http://x-kom.pl/p/226554-all-in-one-asus-et2230ink-i3-4160t-4gb-1tb-dvd-rw-win81-gt820m.html

 

Jakiekolwiek kliknięcie w opcje karty dźwięku zawiesza mi ekran wyboru jak na screenie:

Nadal nie napisałeś, czy instalowałeś sterowniki. Jakby nie było, odinstaluj te co masz i pobierz najnowsze.

Panowie, powoli. Wszystko mi tu muli :smiley:

 

Panel sterowania też nie mogę otworzyć, okienko nie wczytuje się w całości, nie mam żadnej ikony wyboru.

 

Windows nie potrafi włączyć Usługi Windows Audio, przy próbie naprawy, klik na opcji rozwiąż problem z dźwiękiem wyskakuje okienko z pierwszego posta.

 

EDIT

Odinstalowałem sterowniki karty dźwiękowej x2

Jeżeli nowy, spróbowałbym odświeżania systemu. Oczywiście po sprawdzeniu tych sterowników.

Jak odświeżyć system?

Ustawienia>Zmień ustawienia komputera>Odzyskiwanie>Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików.

Może zawołać o nośnik z systemem, przygotuj płytę jeżeli posiadasz. Twoje pliki i dane zostaną zachowane(nie pomyl się przy wybieraniu opcji!), usunięte zostaną programy pobrane ze stron WWW. Na pulpicie utworzony zostanie folder obrazujący co zostało usunięte.

Odzyskiwanie też nie chce się załączyć, chyba oddam ten komputer do X-kom póki mam 14 dni na jego wypróbowanie, bo to już drugi Asus All In One w ciągu ostatniego roku z którym mam problem.