Problem z dźwiękiem w Windows 8, nie można włączyć dźwięku na głośnikach w komputerze typu All In One

(Pryxfus) #1

Dzień dobry.

Mam problem z dźwiękiem na nowym komputerze córki. Symbol głośnika przy zegarze jest przekreślony, kiedy chcę włączyć dźwięk wyskakuje okno rozwiązywania problemów i otrzymuje następujący komunikat:

w53brQO.jpg

Proszę o pomoc.

(fiesta) #2

Pryxfus  proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-54/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

a następnie konkretnie zatytułować wątek.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

(Pryxfus) #3

Tytuł poprawiony, mam nadzieję, że jest ok.

(Veers) #4

“Nowy komputer córki” - to akurat trochę zbyt mało informacji by wiedzieć z jakim sprzętem mamy doczynienia. Można tylko powiedzieć, że należy zacząć od przeinstalowania sterownika karty dźwiękowej.

(dark__jedi) #5

Sterowniki od karty dźwiękowej instalowałeś?

(xyzzyx) #6

A zajrzyj: Panel Sterowania>Dżwięki>PPM na którymś z “urządzeń”>Pokaż Wyłączone urządzenia. Sprawdz czy nie okaże się że coś jest wyłączone.

(KAZDAN63) #7

Usługa Windows Audio włączona ?

(Pryxfus) #8

Komputer córki -> http://x-kom.pl/p/226554-all-in-one-asus-et2230ink-i3-4160t-4gb-1tb-dvd-rw-win81-gt820m.html

Jakiekolwiek kliknięcie w opcje karty dźwięku zawiesza mi ekran wyboru jak na screenie:

(dark__jedi) #9

Nadal nie napisałeś, czy instalowałeś sterowniki. Jakby nie było, odinstaluj te co masz i pobierz najnowsze.

(Pryxfus) #10

Panowie, powoli. Wszystko mi tu muli :smiley:

Panel sterowania też nie mogę otworzyć, okienko nie wczytuje się w całości, nie mam żadnej ikony wyboru.

Windows nie potrafi włączyć Usługi Windows Audio, przy próbie naprawy, klik na opcji rozwiąż problem z dźwiękiem wyskakuje okienko z pierwszego posta.

EDIT

Odinstalowałem sterowniki karty dźwiękowej x2

(xyzzyx) #11

Jeżeli nowy, spróbowałbym odświeżania systemu. Oczywiście po sprawdzeniu tych sterowników.

(Pryxfus) #12

Jak odświeżyć system?

(xyzzyx) #13

Ustawienia>Zmień ustawienia komputera>Odzyskiwanie>Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików.

Może zawołać o nośnik z systemem, przygotuj płytę jeżeli posiadasz. Twoje pliki i dane zostaną zachowane(nie pomyl się przy wybieraniu opcji!), usunięte zostaną programy pobrane ze stron WWW. Na pulpicie utworzony zostanie folder obrazujący co zostało usunięte.

(Pryxfus) #14

Odzyskiwanie też nie chce się załączyć, chyba oddam ten komputer do X-kom póki mam 14 dni na jego wypróbowanie, bo to już drugi Asus All In One w ciągu ostatniego roku z którym mam problem.