Problem z dżwiękiem w XP po zmianie pł.głównej

Zmieniłem płytę główną z Ashrock 775dual-VSTA na Asus P5VD2-MX ze względu na PCIe x4 na tej pierwszej.

Po uruchomieniu kompa na nowej płycie XP zainstalował wszystkie stery chipsetu i urządzeń itd. itp. , trochę jeszcze doinstalowałem ze str. producenta.

Wszystko jest w porządku z jednym wyjątkiem. Problemem jest trzeszczący, zwalniający i zacinający się dźwięk. Mam kartę muzyczną Creative SB Audigy SE ale problem nie leży w sprzęcie tylko w samym systemie XP, wiem to na pewno bo mam jeszcze Viste na drugim dysku i tam wszystko jest OK. Poza tym sprawdziłem dźwięk na zintegrowanej karcie dźwiękowej i jest to samo, przełożyłem też kartę do innego złącza PCI i też jest tak samo :expressionless: .

Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

otwórz aplikacje do zarządzania dźwiękiem tzw ten panel i znajdź w jednej zakładce zazwyczaj jest to zakładka “DOMYŚLNY FORMAT” i ustaw na jakość dźwięku na “format CD” wyczytałem na innym forum mi pomogło

Nic z tego, to już z resztą przerobiłem.

to nie wiem może ktoś inny ma jakiś pomysł. znajomy przestawił w panelu z stero 2.0 na 5,1 i trzeszczenie znikło może tak

To też nie to.

Z Twojego opisu problemu wynika,że po zmianie płyty nie przeinstalowałeś systemu,co w tym wypadku jest bardzo wielce wskazane.Masz zaśmiecony system sterownikami od poprzedniej płyty,więc bardzo możliwe,że problemy biorą się stąd.Vista może lepiej sobie z tym poradziła.

A przeinstalowałeś chociaż sterowniki od karty dźwiękowej?

Przeinstalowałem stery do karty. Myślę tak jak ty i mam już na wszelki wypadek zrobioną kopie sytemu, żeby mógł się cofnąć jakby coś. Będzie trzeba zainstalować XP od nowa, miałem tylko nadzieję, że uda mi się tego uniknąć.