Problem z dźwiękiem - Win 7

Jestem tutaj nowy więc za wszelkie błędy przepraszam

Nie dawno a dokładniej w Niedziele grałem sobie na spokojnie wszystko było git wszystko działało, Dzień później w poniedziałek gdy odpaliłem pc sluchawki do komputera przestały działać tak samo mikrofon Postanowiłem wejść w zakładke urządzenia do nagrywania a tam jest napisane “Nie zainstalowano żadnych urządzeń audio” więc wszedłem w zakładke obok niej czyli odtwarzanie a tam tylko głośniki od telewizora (bo mam karte na graficzną na HDMI więc dlatego dałem sobie do telewizora pc ale mniejsza z tym) nie wiem co sie dzieje :c głos działa tylko w telewizorze mikrofon nie działa dźwięk w słuchawkach nie działa … Pomożecie mi ? (Dodam jeszcze że za pierwszym razem gdy podłączyłem słuchawki w poniedziałek Strasznie trzeszczały potem postanowilem zrestartować komputer i przestały działać w ogóle)

Schafter? Jak to auto z GTA xD

Bardzo możliwe, że przestała działać zintegrowana karta dźwiękowa.

Jest też możliwość (sam tego doświadczyłem) że wyłączyła się w BIOSie.
Możesz to sprawdzić, poszukując w BIOSie opcji Azalia Codec, HD Audio, czy coś podobnego.
Ale jeśli już wcześniej były problemy, możliwe, że jest uszkodzona.

Możesz dokupić tanią USB (powinna mieć w miarę dobre audio i wzmocnienie na mic):
https://kamami.pl/moduly-dla-odroid-c1-i-c0/235071-usb-audio-adapter-dla-odroid.html

Ew. taniej, również ze wzmocnieniem na mic:

Robiłem te konto na szybko więc dałem pierwszą nazwę jaka przyszła mi do głowy haha

Możesz dokładniej wytłumaczyć jak to posprawdzać ? Bo nie jestem jakiś dobry w te klocki i nie bardzo znam się na takich rzeczach (zależy mi żeby jak najszybciej to naprawić bo nie dawno co zamówiłem mikrofon USB za jakieś 300 zł (Novox nc-1) i szkoda żeby on nie działał)

Novox jest na USB.
On działa niezależnie od karty dźwiękowej, i powinien się wyświetlać jako osobne urządzenie w nagrywaniu.
Jeśli nie masz żadnych urządzeń w odtwarzaniu i nagrywaniu, to może dochodzić do tego jeszcze problem systemowy.
Wrzuć screen z menadżera urządzeń z rozwinietą zakładką kontrolery dźwięku.

Możesz też w ustawieniach dźwieku w odtwarzaniu/nagrywaniu prawym przyciskiem myszy, że zaznaczone jest pokazywanie wszystkich urządzeń (wyłączonych i odłączonych).

W BIOSie po prostu przegrzebaj wszystkie dostępne opcje w poszukiwaniu tego, co mówiłem.
Jak wejść do BIOS, dowiesz się w google:
[model laptopa] setup key albo bios key

Może być też sens postawić system od nowa. Jeśli masz partycję recovery to poszukaj w sieci:
[model laptopa] recovery key

Wcześniej AOMEI Backupper możesz zrobić backup całego dysku, jeśli po recovery będzie to samo.

Jeśli recovery key nie zadziała, możliwe, że usunąłeś tą partycję razem z formatem calego dysku kiedyś.

Dodałem jeszcze zakładke odtwarzanie na wszelki wypadek

(Mówiłeś coś o formacie nie możliwe jest to że kiedyś usunąłem bo komputer jakieś nwm 2 miesiące temu był formatowany i wszystko było git)

PPMyszy na pozycji Nieznane urządzenie > Właściwości > zakładka Szczegóły > Właściwość > Identyfikatory sprzętu. Podaj cały symbol sprzętu (pierwszy z góry), jaki się tam pokaże.

A, co to wgl jest bo nwm czy mogę ci to podać może to coś ważnego, a ja sie nie znam i nie chciał bym czegoś prywatnego czy coś wyjawić ale jeżeli to coś normalnego itp. to napisz zaraz dam ss symbolu (Ta wiem jestem dnem z informatyki/itp. xD)

To nie jest nic osobistego! To jest symbol sprzętu, tzw. ID. Pozwala to wykryć jakie sterowniki brakują w systemie komputera.

Trzymaj !

Niestety, to jest symbol sprzętu, któremu wprawdzie brakuje sterownika, ale nie jest to nic związanego z dźwiękiem.
Krótko mówiąc Twojemu komputerowi w jakiś sposób nawaliła karta dźwiękowa ta, która obsługiwała np. mikrofon. Tak, jakby zniknęła z komputera (uszkodzenie?) lub została wyłączona w tzw. BIOSie, o czym wyżej już pisano. Nie potrafię więcej pomóc w tym problemie.

No Okej rozumiem mam nadzieje że ktoś się jeszcze znajdzie i coś pomoże, ale tobie dziękuje za pomoc i za to że mogłem liczyć na szybką odpowiedź ;3

Dziwne. Mikrofonu też nie ma.
Wepnij jeszcze do innego slotu USB i zobacz w nagrywaniu czy się pokaże.
Powinien. Jak nie, to możliwe, że to problem systemowy, ale awarii karty dźwiękowej nie można wykluczyć.

Jak masz możliwość, sprawdź też mikrofon na innym komputerze czy działa.
Jeśli tak, a inne urządzenia USB działają, możliwe, że format lub recovery nie zaszkodzi.

Jak podłączam coś pod USB to normalnie działa ale mam do cb jeszcze pytanie jeżeli kupie novoxa o którym wcześniej mówiłem będzie on normalnie działał ? jeżeli tak to dokupił bym jeszczę te karte dźwiękową do której dałeś linka z allegro i w tedy już powinno być git mam rację ?

PS: Mikrofon który obecnie używam nie jest pod USB pod USB dopiero chce kupić a ten którego teraz używam i nie ma go w urządzeniach do nagrywania jest na tę małe wejście na dole komputera

Hej,

Pierwsze i najważniejsze - skoro urządzenia nie widać w menadżerze urządzeń, to musisz sprawdzić w BIOS-ie, czy karta jest włączona czy nie. Jeśli jest włączona - prawdopodobnie padła karta. Wiesz jak wejść do BIOS-u?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, jak kupisz kartę, to powinno być dobrze, jak Ci się nie chce grzebać.

Właśnie nie wiem jak sprawdzić to w BIOSIE więc nie chce tego ruszać zeby czegoś nie zepsuć chyba że to jest proste dosyć i mógłbyś mi wytłumaczyć

(Czy karta mogła wyłączyć się sama ? )

A wiesz, jaką dokładnie płytę główną posiadasz?

Nie, a gdzie mogę to sprawdzić ?

Pobierz programik CPU-Z: https://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Program,Windows,13047.html (po prawej wersja portable), uruchom plik cpuz_x64 (lub x32).exe i z zakładki Mainboard podaj Manufacturer i Model.

1 polubienie

(Wiem jakość taka sobie jeżeli nie będziecie wstanie przeczytać to po prostu wam to napisze słownie a nie poprzez ss)