Problem z dźwiękiem | Windows 10

Zaktualizowałam w nocy 1.08 swoją siódemkę na dziesiątkę i… zaczęły się problemy, ale skupię się na problemie z głośnikami.

Wczoraj rano były problemy z trzeszczącym dźwiękiem w słuchawkach. Odinstalowałam sterowniki realteka i zainstalowałam nowe (2.79) kierując się tym, że ogólnie nawaliły mi sterowniki wielu rzeczy (np. myszki). Poprawiło się i przestało trzeszczeć, wszędzie działał dźwięk (głównie jadę na słuchawkach, ale czasem są odłączane - dźwięk działał). Jednak dzisiaj gdy uruchomiłam laptopa coś padło.

Słyszę dźwięki systemowe, dźwięki z przeglądarki, TeamSpeak, ale nie słyszę dźwięku GG i z gier/aplikacji. Sprawdzałam w panelu sterowania. Głośniki ustawione na “urządzenie domyślne”, a słuchawki “domyślne urządzenie komunikacyjne”. Gdy chciałam przetestować głośniki, wywaliło błąd “nie można odtworzyć dźwięku testowego”. W ogóle nic nie słychać, gdy odpinam słuchawki. 

Sprawdzałam w mikserze - nic nie jest wyciszone. W aplikacjach / grach też wszystko sprawdziłam - dźwięk powinien być, ale… no nie ma go. 

Nie przypominam sobie, abym cokolwiek zmieniała, więc proszę o pomoc. Restarty nie pomogły, nie wiem gdzie tu pokombinować jeszcze. Czytałam, że jest jakiś manager realteka, ale… no nic takiego nie mam.

Dziękuję. 

Witam .

 

Spróbuj na początek wyłączyć szybkie uruchamianie następnie zamknij (nie uruchom ponownie)  komputer i włącz go tutaj instrukcja jeżeli to nie pomoże napisz do mnie bezpośrednio

 

http://www.e-pilas.com/fast-startup-szybki-start-windows/

 

Podaj model płyty głównej/laptopa