Problem z dźwiękiem- Windows XP

No więc mój problem polega na tym, że wyłączyłam ostatnio komputer po czym wyłączyłam go z panelu (całkowicie z zasilania).

No i później jak go uruchomiłam nie działały głośniki, na początku oczywiście je włączyłam i wyłączyłam i nadal nic.

Myślałam, że głośniki się zepsuły, ale sprawdziłam na laptopie i działały.

W panelu sterowania, w “Dźwięki  i urządzenia audio” jest napisane “brak urządzeń audio”, więc nic tam się nie da zrobić.

Realtek hd  audio gdzieś zniknął, jednak znajduje się na liście zainstalowanych programów. 

Próbowałam go odinstalować i zainstalować jeszcze raz z płytki Gigabyte  i ze strony Realteka, jednak wciąż to samo.

I jeszcze jest jakiś błąd w “PCI device” (cokolwiek to jest).

Próbowałam coś jeszcze ze sterownikami, z czyszczeniem komputera, odinstalowywaniem i kompletnie nic. 

Mam 3 płytki Gigabyte, na każdej pisze, że wszystkie sterowniki są zainstalowane…

Męczę się już z tym kolejny tydzień, czytam fora i nadal nie znalazłam rozwiązania problemu lub jeżeli coś próbowałam zrobić to pojawiał się następny problem- brak oprogramowania, programy do naprawy sterowników są płatne albo bezużyteczne itd. 

Byłabym wdzięczna za każdą pomoc :slight_smile:

 

A w BIOS nie jest wyłaczone Audio Device (czy podobnie), albo AC97 ? Czy w programie diagnostycznym (np. HWinfo) widać wogóle kartę?

 

Programy do sterowników odpuść - automatycznie potrafią dopasowywać sterownik od innego sprzętu jeżeli mają problem z rozpoznaniem.

 

Mam coś takiego i nic z tego nie rozumiem. Mało się na tym znam, więc…

Jakbyś mógł/a sprecyzować to byłabym wdzięczna :smiley:

bez tytułu.JPG

Mógł :wink: Zaglądasz w złe miejsce, to jest soft do update biosu (póki wszystko działa, lepiej nie ruszać). 

BIOS o którym mówię, to te wszystkie ustawienia kompa poza systemem operacyjnym.
W przypadku UEFI od Gigabyte wchodzi się wciskając Del przy starcie komputera, zanim zacznie ładować system. Wygląda to tak:
http://www.tonymacx86.com/media/bios-4.48995/full

Ciebie będzie interesować pozycja Audio controller z menu Peripherials. Powinno być enabled.

Znalazłam. Jest tak jak mówisz.

Ok, czyli jedno z głowy. Pobierz HWinfo: http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Program,Windows,15982.html (wersję 32-bit). Sprawdź model płyty głównej i czy widzi urządzenie audio, jeżeli tak, to jakie?

Jeżeli tak, w systemowym managerze urządzeń sprawdź czy urządzenie nie jest wyłączone, albo nie pokazuje się przy nim wykrzyknik sugerujący błąd / problem.

 

Założyłem na początku, że to jest karta zintegrowana z płytą główną, zgadzza się? Czy masz dodatkową?