Problem z dźwiękiem + z ekranem podczas włączania

Witam. Dzisiejszego dnia spotkało mnie kilka niefajnych problemów :?

Po instalacji jakiejś tam aktualizacji IE 8 (i tak nie używam) wczoraj, dziś podczas włączania komputera pokazał się czarny ekran z migającym znaczkiem, jak do pisania np. w Wordzie. No cóż, z doświadczenia wiem, że zdarzyło się to kilka razy i nic, oprócz reseta, nie da się zrobić. OK, reset, uruchamia się (dość ślamazarnie). Okno aktualizacji, logowanie, ok na razie.

No i się zaczynają problemy :stuck_out_tongue:

Chciałem się odprężyć (mam 2 wejścia (na słuchawki i mikrofon) z przodu i kilka wejść z tyłu (m.in. na słuchawki i mikrofon też), włączam foobara, chciałem se posłuchać muzy na słuchawkach - nic. Hmm - myślę, ok - potem naprawię, pogadam przez skypa z kumplem - lecz on nie słyszy mojego głosu, ani ja jego na słuchawkach, ale na głośnikach (połączonych wejściem z tyłu) słyszę. Kurde, dziwne. OK, uruchomię ponownie, może to jednorazowo.

No i…

Zamiast normalnego ekranu (czyli ami coś tam i nazwa procka itd.) jakieś napisy bla bla (pewnie po tym 1 resecie). ok - znam angielski, zrobiłem, jak myślałem, że będzie słusznie. No dobra, zniknęło. Ale… zamiast okna z ami i jakimś tam tekstem, co jest zawsze, pokazuje się logo asusa (płyty głównej) 2 razy (pomiędzy ten tekst, co jest zawsze). Łeee - coś tu mi nie gra. Ale dobra - uruchomił się (niesamowicie szybko), dźwięku - jak nie ma na słuchawkach, tak nie ma. Testuje na MP3 - jest, na laptopie - w skype ustawienia takie same jak na stacjonarnym, a micro i słuchawki działają. Zamieniam wejścia - słuchawki z głośnikami, i: micro na tylnym wejściu działa, słuchawy też, ale głośniki na przednim nie działają :? No to chyba wejścia przednie się popsuły - myślę.

Jednak dziwi mnie to, że słuchawki nie wyjmowane z wejścia z 3 miesiące i zawsze działały, a dziś - kaput.

Tak więc proszę Was w tej nietypowej sprawie o pomoc :wink:

PS: Problem rozwiązany i do zamknięcia