Problem z dźwiękiem

(Sebo166) #1

Mam taki problem że podczas oglądania niektórych filmów nie słychać głosu aktorów a dźwięk jest :/. Ten sam film u kolegi działa dobrze i słychać ich głos. Dziwny problem :confused: mam karte muzyczną CREATIVE SOUNDBLASTER AUDIGY SE. Kodeki zmieniałem i nic nie pomogło :confused: Z góry dzienki :wink:

(Morphdreamer) #2

Ile masz głośników? Jeśli mniej niż 5.1 sprawdź w ustawieniach sterownika/odtwarzaczu czy nie masz ustawionego dźwięku przestrzennego (lub czy nie ma ustawionej większej ilości głośników niż posiadasz).

(Lukaszk 89) #3

Zobacz jak jest na VLC.

Jeśli ok na nim działa, to odinstaluj wszystkie kodeki i playery.Przeczyść resjestr(np. CCleaner'em).Zainstaluj FDDShow i pobierz BestPlayer'a.

(potus) #4

Mam ten sam problem. W filmach słychać hmmm... SFX czyli efekty dźwiękowe z "tła" natomiast nie słychać rozmów. Nie we wszystkich filmach tak jest. Tylko w niektórych. Niema reguły czy to stary film czy nowy ; polski czy zagraniczny wszystkie są też .avi. Zrobiłem tak ja pisze Loookasz89. VLC nie odtwarza prawidłowo. Odinstalowałem wszystko i zainstalowałem dalej mam ten sam problem.

(Klossj23) #5

Czy w tych filmach dźwięk czasem nie jest zapisany w formacie AC3 ?

(potus) #6

Tak jest że część filmów ma w tytule wpisane AC3. Ale mam też film z AC3 w tytule i tam działa dźwięk normalnie. Ale możesz mieć rację bo filmy które "nie działają" mają AC3. Więc może to dobry trop !!

(boczi) #7

SeboxP , proszę poprawić temat na konkretny używając opcji Edytuj