Problem z dźwiękiem

Mam taki problem że podczas oglądania niektórych filmów nie słychać głosu aktorów a dźwięk jest :/. Ten sam film u kolegi działa dobrze i słychać ich głos. Dziwny problem :confused: mam karte muzyczną CREATIVE SOUNDBLASTER AUDIGY SE. Kodeki zmieniałem i nic nie pomogło :confused: Z góry dzienki :wink:

Ile masz głośników? Jeśli mniej niż 5.1 sprawdź w ustawieniach sterownika/odtwarzaczu czy nie masz ustawionego dźwięku przestrzennego (lub czy nie ma ustawionej większej ilości głośników niż posiadasz).

Zobacz jak jest na VLC.

Jeśli ok na nim działa, to odinstaluj wszystkie kodeki i playery.Przeczyść resjestr(np. CCleaner’em).Zainstaluj FDDShow i pobierz BestPlayer’a.

Mam ten sam problem. W filmach słychać hmmm… SFX czyli efekty dźwiękowe z “tła” natomiast nie słychać rozmów. Nie we wszystkich filmach tak jest. Tylko w niektórych. Niema reguły czy to stary film czy nowy ; polski czy zagraniczny wszystkie są też .avi. Zrobiłem tak ja pisze Loookasz89. VLC nie odtwarza prawidłowo. Odinstalowałem wszystko i zainstalowałem dalej mam ten sam problem.

Czy w tych filmach dźwięk czasem nie jest zapisany w formacie AC3 ?

Tak jest że część filmów ma w tytule wpisane AC3. Ale mam też film z AC3 w tytule i tam działa dźwięk normalnie. Ale możesz mieć rację bo filmy które “nie działają” mają AC3. Więc może to dobry trop !!

SeboxP , proszę poprawić temat na konkretny używając opcji Edytuj