Problem z dźwiękiem

Mam taki problem …ostatnio kupiłem telewizor i kino domowe lg . Kupiłem do tego kabel hdmi i połoczyłem oba sprzęty …I na przykład gdy oglodam telewizor chciałbym aby ten dzwięk leciał tez na kinie …Jak mam to zrobic ?

Musisz w kinie domowym wybrać na pilocie opcję “dźwięk z TV”. Mało, które kino ma taką opcję. Dodatkowo może zaistnieć konieczność połączenia sprzętów kablem Euro, bo HDMI chyba nie przekazuje dźwięku z TV na zewnątrz.

mam właczona opcje w kinie …moze to jednak wina kabla bo jak mialem na euro to dzwiek szedł a odkąd mam hdmi to dzwiek nie idzie przez kino tylko z samego tv…

tak wiec do czego słuzy ten kabelm hdmi …podobno jest to kabel słuzący do przesyłania dzwieku i obraz w bardzo dobrej jakosci … to dlaczego dziwk nie jest przesyłany …

Dźwięk w kablu HDMI leci, ale w kierunku KINO --> TV. W drugą stronę nie leci, czyli jak oglądasz TV, to dźwięk usłyszysz tylko na TV. Przez kabel HDMI jest przesyłana głównie lepsza jakość obrazu, dźwięk przy okazji.

aha …a euro złącze cos w tym pomoze ?

Sam sobie wcześniej odpowiedziałeś.

no niby tak …a jaesli podłącze oba kable ?

Sygnał Z Kina Domowego do TV będziesz przekazywał po HDMI i tak ustawiał wejścia w TV.

Kabel Euro będzie tylko służył do przekazania dźwięku z TV do Kina Domowego używanego w tym wypadku jako wzmacniacz.

Jeśli potrafisz lutować, to możesz sobie sam zrobić taki kabel, bo nie jest potrzebny “pełny” kabel Euro. Schematy w necie.

karolinho1991 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif