Problem z dźwiękiem

Witam! Otóż wczoraj gdy ściągałam sobie jakieś tam filmy wyskoczyło mi, że jest za mało miejsca na dysku. Weszłam więc do: Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy. I usunęłam to, co wydawało mi się zbędne, ale chyba usunęłam za dużo bo od tego czasu nie mam dźwięku na komputerze. Pamiętam, że usunęłam coś o nazwie “ffdshow”, ale jak dowiedziałam się właśnie z Internetu są to jakieś kodeki czy coś, więc ściągnęłam to z powrotem i zainstalowałam, ale to nic nie dało. Gdy chciałam obejrzeć film w allplayer, wyświetliło się, że brak kodeka DIVX MPEG Layer 3. Zamknęłam komunikat i okazało się, że nie ma głosu w filmie. Spróbowałam więc odtworzyć film w programie RealMedia, ale również wyskoczyło coś po angielsku, a w filmie nie było głosu. Później zorientowałam się, że nie ma tego małego głośniczka do regulowania głośności, który znajduje się w prawym dolnym rogu obok zegara. Zaczęłam szukać rozwiązania w necie, ale nie za bardzo mogę znaleźć coś co by pomogło. Próbowałam też w: Panel sterowania -> Dźwięk, mowa i urządzenia audio -> Dźwięk i urządzenia audio. Ale tam niestety jest wszystko nieaktywne, w nic nie można kliknąć. Próbowałam też w: Mój komputer -> Dysk C: -> Windows -> system32 -> sndvol32. Ale wyskakuje komunikat, że: “Nie ma dostępnych aktywnych urządzeń miksujących. Aby zainstalować urządzenia miksujące, przejdź do panelu sterowania, kliknij kategorie drukarki i inny sprzęt, a następnie kliknij ikonę dodaj sprzęt”. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam na czym polega mój problem i że ktoś spróbuje mi pomóc, bo ja naprawdę nie znam się na komputerach i zależy mi, żeby naprawić to w miarę szybko, zanim moja siostra wróci z wakacji, bo znowu będzie, że coś zepsułam =). Z góry dziękuje za pomoc.

Opisałaś na tyle jasno, że jestem w stanie stwierdzić, iż usunęłaś sterownik do karty dźwiękowej :smiley:

Powiedz jaką masz kartę dźwiękową to zaradzimy.

Proszę Cię nie wyśmiej mnie =] ale gdzie się to sprawdza?! =D Ja serio się na tym nie znam :confused:

Tak jak napisał wyżej Gorgoroth

wgraj jeszcze raz sterownik od dźwięku z dołączonej płyty do PC

PPM na Mój komputer > Właściwości > Sprzęt > Menedżer urządzeń

I powiedz czy masz zaraz u góry żółty znak zapytania zatytułowany Inne urządzenia. Jeśli tak to mamy pewność, że masz w systemie niezainstalowany sprzęt. Powiedz jaki to sprzęt.

Tak, mam. A po rozwinięciu jeszcze jeden żółty znak zapytania z małym wykrzyknikiem zatytułowany “Kontroler multimediów audio”.

Dodane 17.07.2009 (Pt) 15:07

A skąd ja mam wiedzieć jaki?! =P

-> stąd :wink:

Do kompa powinieneś mieć dołączoną płytkę ze sterownikami wszelkimi do Twojego sprzętu. Jeśli nie masz, sprawdź w Everest albo Aida32 jaką masz płytę główną i kartę dźwiękową i podaj tutaj, poszuka się w necie :slight_smile:

asik1612 to dziewczyna/kobieta :stuck_out_tongue:

To jak, masz jakieś płytki dołączone do kompa?

Ahaa, stąd… =D Mam płyty, tylko jest ich aż 6 o_O i nie mam pojęcia, która to ta właściwa =P ale gdybym miała wybierać to chyba wybrałabym to z samolotami =D AMD-VIA (chociaż nie wiem, czy to nazwa czy co to tam jest… ) =]

Przyjrzałam się i to jednak nie są samoloty, ale w każdym razie podobne do samolotów xD

Twoje płyty są opisane jedynie w sposób obrazkowy? :smiley: Może są jakieś literki układające się w logiczny ciąg, które pozwalają wyczaić na której płycie są sterowniki dot. dźwięku.

Proponuję szukać słowa audio :]

Fakt, mój błąd :wink: i przepraszam.

Hem. Ja raczej szukałbym MOTHERBOARD bo sądzę, że dźwiękowa jest w tym wypadku zintegrowana. Na niej na bank będą sterowniki do niej.

Nie no, nie tylko w sposób obrazkowy ale nie wiedziałam jak to “powiedzieć” :slight_smile: hmm… “audio” mówisz?! Tego słowa akurat nie widzę xD mam jakąś płytę “PixelViex”, ale wnioskuje, że ta jest od TV więc odpada :] Potem “PowerDVD” to ta chyba od programu do filmów oglądania, więc chyba też nie :stuck_out_tongue: “Graphic Card…” to raczej też nie to xD i potem druga z “Graphic…” więc ta też nie… Jest jeszcze ta z windowsem, więc pewnie ta też nie =D… No i zostaje ta z “samolotami”, ale żadnego “audio” to ja tam nie widzę =]

Włóż do napędu, włączy się menu auto-odtwarzania i wtedy zobaczysz, co możesz zainstalować.

Dobra to włączę to z samolotami xD najwyżej wybuchnie =D hehe

A nikt nie pomyślał, że można też skorzystać z funkcji przywracania systemu i cofnąć się w czasie do miejsca, w którym jeszcze wszystko działało. To też jest jakieś wyjście jednak przydałoby się film wyciąć z kompa na inny nośnik tak żeby na dysku była wystarczająca ilość miejsca…

C-Media Audio Driver and Application -> to jedno z 4 które można wybrać… Pewnie o to chodzi, nie? =D

Nie inaczej. Instaluj to cudo.

Ale to skomplikowane raczej jest, nie? xD przynajmniej tak brzmi =] Dobra, bo płytę już wsadziłam :wink: to jak? to jest to co wyżej napisałam, czy nie? Bo nie wiem co dalej…

Dodane 17.07.2009 (Pt) 15:43

Dobra xD 3majcie kciuki =D

Skomplikowane nie jest. Wystarczy umieć czytać i znać się na kalendarzu :]

Działa =D Dziękuje Wam bardzo :slight_smile: najinteligentniejsi ludzie jakich w życiu spotkałam =) serio :smiley: no ale w końcu wybranie właściwej płyty też jest sztuką, więc taka tam zupełnie głupia to nie jestem xD hehe… Jeszcze raz dziękuje za pomoc :]