Problem z dźwiękiem


(Zuras14) #1

Otóż mam laptopa IBM ThinkPad T41 i mam problem z dżwiękiem :frowning: Po instalacji Windowsa XP nie mam wogóle dżwieku... pobierał różne sterowniki do karty ale jak sie konczyla instalacja resetował sie komputer i pokazywał sieniebieski obraz z jakims błędem czy cos... Płuta główna to IBM a karta to AC 97 Audio Controller... pszewaliłem chyba cały internet i instalowalem mase sterownikow i dalej nic :frowning:

Pomóżcie prosze [-o<


(rgabrysiak) #2

Próbowałeś tych sterowników:

http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... 46258.html

Podaj nam też jaki błąd pojawia się na niebiesim ekranie.


(Zuras14) #3

Tak próbowałem tych sterowników.... Błąd to jest nibieskie tlo białymi literami i pisze coś że pamiec fizyczna i reszty nie pamietam....

Jak chce otworzyc jaka kolwiek muzyczke w Windows Media Player pokazuje sie takie cos

"Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może ono być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo." W panelu sterowania jak klikne na Dźwieki i urządzenia Audio pisze brak urządzen audio :frowning:


(rgabrysiak) #4

Spróbuj zrobić zdjęcie błędu i wrzuć je tutaj, ewentualnie spisz dokładnie co to za błąd. Bez tego nie będzie można ci pomóc.


(Zuras14) #5

Tyle co zapamietałem to na poczatku pisze : Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty aby zapobiedz uszkodzeniu komputera... pozniej od nowa laduje sie windows (jakbym wlaczal komputer) poprostu ten niebieski obraz z bledem wyskakuje doslownie na chwilke...

Dodam że dźwiek np jak przycisne duzo klawiszy na raz to takie pikanie jest ale to tlyko takie dźwieki :frowning: