Problem z dźwiękiem

Witam mam następujący problem dzisiaj zakupiłem nową płyte główną asus A8V Deluxe z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek AC97 i niestety nie moge zastosować pewnej konfiguracji mianowicie to jest karta 8 kanałowa ale ok mam podlączoną wie rz e do komputera i chce również podłączyć mikrofon oraz słuchawki zaznaczam że słuchawki są połączone z mikrofonem, problem polega na tym iż komputer widzi tylko główny głośnik(wie rz a) oraz mikrofon słuchawki są niestety głuche:/ zaznaczam że wcześniej miałem płyte również asusa model a7s333 i tak wszystko działało głośnik mikrofon oraz słuchawki n ar az, czy ktoś może mi pomóc bo naprawde nie daje sobie rade, szukałem pomocy na forum ale nic nie znalazłem. Za pomoc z góry dziękuje

A masz włączonych wiecej kanałów???

Jak podłączyłes kable to jest najwazniejsze???

Jak to włączone więcej kanałów?? nie rozumiem, kabel idzie z wie rz y do komputera i jest podłączony po zielony port, mikrofon jest podłączony pod różowy, a słuchawki pod jasno-niebieski, tak samo miałem na tamtej płycie i było ok, tzn jeśli leciała jakaś piosenka to mogłem sluchać jej i na słuchawkach i na głośnikach w tej samej chwili no i mikrofon też mógł być używany, teraz tylko działa(wie rz a) oraz mikrofon, a słuchawki jak nie działały tak nie działaja:/

No rozumiem, ale aby to działało musisz mieć ustawione wiecej kanałów jak karta jest 8 kanałowa. :slight_smile:

Sprawdz w oprogramowaniu. :slight_smile:

Program który mam ze sterownikami sprawia że wybieram tylko 2 głośniki bo i tak nawet jakbym miał na wie rz y 10 głośników to i tak sam program wykryłby tylko 2 więc reszta z tych 8.1 jest nie u rz ywana. Więc nie wiem co to ma wspólnego jest tylko aktywowany kanał na wie rz e słuchawki i mikrofon

Jak 2.1 to zapewne. ;]

w mojej karcie port jasno-niebieski to “LINE IN”. Absolutnie nie wkładał bym tam słuchawek