Problem z dźwiękiem

Witam,
Od wczoraj posiadam nową jednostkę. Płyta to MSI B350 Gaming Pro (r5 1600), system windows 10 64 bit.
Problem jest taki, ze soundbara mam podlaczonego do plyty glownej przez HDMI. W ‘‘urzedzeniach do odtwarzania’’ wszystkie sa jako niepodlaczone, oprocz realteka, przez ktory dzwiek tak czy siak nie dziala. Sterowniki do płyty głównej oraz karty graficznej zostały zainstalowane. Bardzo prosze o pomoc.

A masz kartę dźwiękową? Spróbuj podłączyć aż wykryje Ci sprzęt. Ja podobnie miałem, ale nie przez hdmi a przez kartę dźwiękową i poszło:)

mam Realtek ALC1220 w plycie glownej. Odlaczalem i podlaczalem kabel juz z milion razy i nadal nic. Lece juro kupic kabel optyczny i mam nadzieje ze z tym problemu nie bedzie

Nieważne jaki masz Realtek. Jak zainstalowałeś sterowniki, to po zainstalowaniu powinieneś mieć dźwięk. Zobacz w ustawieniach sterownika, bo u mnie też na Windows 10 powodowały braku dźwięku a szczególnie, gdy miałem włączony efekt Surround z 3D. Kupowanie kabla optycznego nic Ci nie da. Jak masz zestaw głośników, to wystarczy:)
I domyślam się, że w ustawieniach odtwarzania masz wybrane odpowiednie urządzenie.

Hej,

Moment, moment. A masz komputer wyposażony w osobną kartę graficzną? Jeśli tak, to pewnie zintegrowana karta graficzna jest zdezaktywowana, przez co port HDMI z płyty głównej nie działa. Trzeba podłączyć do portu HDMI z karty graficznej dedykowanej.

Co do kabla optycznego, to do którego złącza chciałbyś go podłączyć?

Pozdrawiam,
Dimatheus

w karcie graficznej mam 1 port hdmi i uzywam go do monitora. Ryzen zintegrowanej karty graficznej nie ma w ogole, moze w tym problem. Jak sprawdzalem inne glosniki przez zlacza jack to dzialaly bez problemu, dlatego tez chcialbym sprobowac kablem optycznym bo mysle, ze bedzie dzialalo. Jest on wokol jackow wychodzacych z plyty glownej.

Hej,

Jeśli masz możliwość podłączyć monitor innym złączem - przez DVI na przykład - warto zrobić próbę i podłączyć soundbar przez HDMI. Jeśli zaś karta wysyła sygnał optyczny, to wszystko powinno działać poprawnie przy takim połączeniu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

monitor ma jeszcze zlacze d-sub. Niestety karta graficzna takiego zlacza nie posiada. Sprobuje jutro zdzialac co nieco z kablem optycznym - moze to sie uda.

Hej,

Czyli nie zostaje nic innego, jak właśnie połączenie kablem optycznym.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi.