Problem z dźwiękiem

Witam.

Mam problem z głośnikiem i słuchawkami. Otóż, podczas sprzętowego pełnego wyciszenia głośnika - muzyka nadal gra, oraz słuchawki grają równocześnie z głośnikami. Przed reinstalacją systemu było wszystko dobrze (przedni panel był oddzielony od tylnego) i nie mam pojęcia jak to zrobić by głośniki i słuchawki grały niezależnie.

Mój PC:
Procesor: AMD FX 6300
Płyta główna: ASUS M5A78L-M LX3
Karta dźwiękowa: zintegrowana
Karta graficzna: NVidia 1060 GTX 6GB
Sterowniki graficzne: najnowsze
System: WIN 10 10.0.16299
Sterownik audio: V 6.0.1 7503
Kodek audio: ALC887
Wersja BIOS: 1201
Głośniki: Modecom MC-MSF50

Podłączenie audio:

głośniki+mikrofon - panel tylny
słuchawki+mikrofon - panel przedni

Dodatkowe informacje:

Sterownik realtek R2.82 (Oficjalny od realtek’a) - system nie wykrywał wejścia słuchawkowego, a wejście mikrofonowe jest jako Line In;
Brak sterowników - system nie wykrywał podłączenia słuchawek pod AC 97, oraz pod HD Audio

Jeśli zły dział, proszę moderatora o przeniesienie.

Udało mi się rozwiązać problem z połączonymi portami. Teraz wszystkie porty są oddzielone. Nie do końca wiem jak to zrobiłem ale odinstalowałem sterowniki od dźwięku, że w ustawieniach nie było żadnych portów (po usunięciu poprzednich sterowników porty nadal były), po restarcie, system sam wykrył porty i teraz działa jak należy. W skrócie: przebieg zdarzeń sterowników: brak->R2.82->6.0.1->brak->R2.82->brak(chwila obecna) .

Jeśli ktoś potrafi wyjaśnić co tu się właściwie stało i dlaczego to działa to proszę o opisanie tego zjawiska.