Problem z dźwiękiem

Witam mam problem z dźwiękiem w monitorze. Sprawa wygląda tak że monitor https://www.morele.net/monitor-lg-24ud58-b-1059695/ nie ma wbudowanych głośników.(mam wersję z 2 wejściami HDMI) Zakupiłem więc głośniki i podłączyłem przez wejscię minijack do monitora i na PlayStation 4 dźwięk normalnie jest. Mam też jednak dekoder, monitor nie ma wejścia DVB-T, ale zakupiłem przejściówkę z HDMI na USB i z USB na DVB-T (nie znalazłem przejściowki z HDMi na DVB-T). Po przełączeniu na TV obraz jest , ale nie ma dźwięku. Mam w razie czego laptopa i mógłbym podłączyć do niego monitor by coś ustawic, ale nie wiem jak właśnie. Z góry dziękuję za pomoc

Link do głośników: https://allegro.pl/oferta/glosnik-bezprzewodowy-przenosny-bass-bluetooth-usb-8729522356?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Link do przejściówki z HDMI na USB: https://allegro.pl/oferta/adapter-tv-smartfon-usb-2-0-zenskie-na-hdmi-meskie-9218976840?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Link do przejściówki z DVB-T na USB:https://allegro.pl/oferta/tuner-dvbt-tv-usb-karta-telewizyjna-pc-antena-8657488758?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Pozdrawiam

Tuner TV podłącz do laptopa a nie bezpośrednio do monitora. Monitor podłącz do laptopa poprzez HDMI i przełącz obraz na niego (klawisz Fn + F-x, gdzie x zależy od laptopa - zorientujesz się po obrazeczkach na klawiszach).

A dekoder podłączam do monitora? Bo na laptopie raczej nie wyświetli mi się obraz z dekodera

No tak podłączyłem ta antenkę i monitor do laptopa przez HDMI ale dalej nie wiem co z dekoderem upc, obraz wyświetla się tylko na monitorze, musiałbym mieć coś jeszcze?

Po co ci w takim razie tuner DVB-T skoro sygnał TV masz z dekodera?

Czytam, czytam i nie wiem o co tak właściwie chodzi koledze w temacie.
Ma monitor, dekoder UPC i jeszcze dodatkowo tuner DVB-T na styk USB.
I na dodatek ma dziwną przejściówkę a tuner DVB-T nazywa przejściówką z USB na DVB-T.
Ładnie zakręcony temat.
Po pierwsze - to tuner DVB-T w formie styku USB będzie poprawnie działał jedynie wpięty do laptopa (nie będzie działał wpięty bezpośrednio do monitora).
Więc żadne przejściówki nie pomogą, aby ten tuner naziemnej TV, czyli DVB-T na USB odebrał program TV naziemnej, podłączony wprost do monitora (przez tą przejściówkę).
Tak więc tuner DVB-T możesz sobie darować (oglądać naziemną na laptopie co najwyżej dzięki niemu) i ewentualnie na monitorze z podłączonym do niego poprzez HDMI laptopem z podpiętym do laptopa tunerem DVB-T.
Dekoder UPC przecież ma wyjście HDMI, poprzez które podłączysz go bezpośrednio do monitora tak jak podłączasz konsolę PS4.
Więc o co tak dokładnie chodzi (piszesz, że monitor nie ma wejścia DVB-T)?
Tak twój monitor nie ma tunera TV, czyli co najwyżej można mówić, że nie ma wejścia antenowego do odbioru DVB-T co jest jasne, skoro nie ma tunera.
Nie ma też wejścia USB, ale ono nie jest ci w ogóle potrzebne w tunerze.
Monitor ma wejścia HDMI więc możesz podłączając do jednego dekoder UPC a do drugiego laptop z podłączonym tunerem DVB-T - oglądać programy z dekodera UPC, lub z laptopa z podłączonym do niego tunerem DVB-T, czyli dodatkowo telewizję naziemną.
W laptopie możesz wybierać obraz z DVB-T aby był jedynie na ekranie laptopa, albo na obydwu ekranach lub tylko na monitorze.
Dźwięk powinien być prawidłowy na głośnikach tak oglądając programy z dekodera jak i z laptopa z sygnałem DVB-T.
Jeśli nie masz fonii na głośnikach z dekodera UPC, to musisz zmienić ustawienia wyjścia fonii w dekoderze.

Chodzi właśnie tylko o ten brak foni, tuner DVB-T mam bo myślałem że kabel RF też musi być podłączony do monitora. I cały czas właśnie nie mam tej fonii, zmieniam tryby w głośnikach na AUX albo YouTube mode , albo ścieżkę dźwiękową w pilocie z dekodera na AUX albo dolby digital i nic. W monitorze mam tylko poziom głośności i tyle.

Jeśli podłączając dekoder UPC poprzez HDMI do monitora nie masz dźwięku na podłączonych do monitora głośnikach a jednocześnie masz przy takim podłączeniu z konsoli PS4, to musisz zmienić wyjście dźwięku na dekoderze.
Musi być w menu dekodera przełączanie ścieżki na Linear PCM, taka jest domyślna na konsoli i skoro ci wówczas odtwarza, to taką musisz wybrać również w dekoderze.
Możliwe, że sam dekoder ma wyjście audio, wówczas najprościej mógłbyś podłączyć głośniki bezpośrednio do dekodera poprzez przejściówkę na wejście jacka.
Podaj jaki to dekoder ten UPC.
Na pewno ma możliwość ustawienia formatu wyjściowego audio (raczej będzie to w ustawieniach w menu, to nie ta funkcja z pilota - w menu dekodera szukaj Dolby /PCM ewentualnie podobnej funkcji).
Poza tym pewnie masz w dekoderze wyjście audio out do podłączenia urządzeń audio za pomocą kabla Cinch, wówczas jest to sygnał analogowy i na pewno zadziała na głośnikach podłączonych przez taką przejściówkę (to oczywiście już w przypadku ewentualnie jak z jakichś przyczyn nie będzie tego dźwięku po HDMI na głośnikach podłączonych do monitora/jednak powinien być, skoro jest z PS4).

https://www.empik.com/adapter-kabel-mini-jack-aux-2x-wtyk-rca-cinch-owl,p1251901908,elektronika-p

Poza tym, możesz sprawdzić na jakimś TV, czy masz w ogóle dźwięk z tego dekodera po HDMI.

No, bingo normalnie… Człowiek chce podłączyć bezpośrednio dekoder UPC do monitora, ma obraz, nie ma dźwięku.

Cha cha “Mam też jednak dekoder, monitor nie ma wejścia DVB-T, ale zakupiłem przejściówkę z HDMI na USB i z USB na DVB-T (nie znalazłem przejściowki z HDMi na DVB-T)”…ja tego nie zrozumiałem.
Dla mnie poplątanie z pomieszaniem.
Ciekawi mnie tylko, skoro od razu zrozumiałeś, dlaczego nie podpowiedzialeś mu jak ma ten dźwięk znaleźć(?):slight_smile:

Myślę że ta przejściówka będzie ok, poprzednio miałem TV i było wszystko ok, a te przejściówki to mówię myślałem że kabel RF też musi być podłączony do monitora ale jak widać nie.

Ta przejściowka załatwi ci dźwięk z dekodera, ale pytanie zasadnicze brzmi, dlaczego nie masz dźwieku z dekodera po HDMI, skoro jest z PS4.
Kwestia tylko ustawień w dekoderze (wyłączenie dolby digital)…bo jak sądzę podłączasz tym samym kablem HDMI, co PS4 - więc odpada jakaś jego usterka.
Poza tym, mając podłączony dekoder i PS4 do monitora, używając przejściówki będziesz musiał przepinać kabel od głośników co jest niewygodne.
Więc lepiej byłoby znaleźć przyczynę braku dźwięku z dekodera jednak po HDMI, chyba że jest ci to obojętne.