Problem z dźwiękiem

Słuchajcie mam 2 karty dźwiękowe w PC. Na płycie głównej (5.1) i karte też 5.1. KArty mi nie wykrywa (serowców), a jak wkładam płytke i chcem instalować to coś pyszczy. Pytanie moje jest takie:

Czy jak wyjme 1 karte i pozostawie tę zintegrowanom, to czy wykryje sterowce?

Powinno w końcu to olbrzymie balony z silnikiem (w skrócie mówiąc).

Przepisz posta, ale po Polsku bo nic nie rozumiem.

gdzie? Głośniczek systemowy? W paszczy?

Nie mam dźwięku w Viście. Karte domyślnie mam Creativa (starego, ale gra super), ale na płycie głownej mam karte 5.1 i nie wiem jak mam przełączyć z pozycji wina XP na tę 5.1, żeby domyślnie grał tę 5.1, a nie Creativa. Jeżeli coś takiego jest możliwe w Viście to prosze również oto!

Witam

Z tego co pamiętam z innych forów (Vista mi nie ruszy, a integry nie posiadam) to nie możesz posiadać karty muzycznej zintegrowanej i na osobnej karcie. Tak więc aby wykluczyć konflikt sprzętowy wyjmij kartę z portu PCI (system powinien wtedy sam wykryć zintegrowaną dźwiękówkę). Dodatkowo sprawdź w BIOSie czy jest włączony zintegrowany układ dźwiękowy. Jeżeli jednak chcesz korzystać z karty dźwiękowej instalowanej osobno (mam na myśli tego creativa co masz), to wyłącz zintegrowaną w BIOSie.

System nie powinien mieć tu nic do gadania, ale niech się wypowią i inni.

Vista nie ma jeszcze zaimplementowanej obsługi 5.1.

Wyciagnij starą karte ze slotu wtedy bedzie grała tylko zintegrowana.

Albo i nie:) Nie wszystkie zintegrowane karty dźwiękowe działają w Viście…

No właśnie tak zrobiłem. Przełączyłem w biosie na zintegrowaną i gra :slight_smile:

THX

Na płycie ABIT NF7-S Rev. 2.0 zintegrowana karta dźwiękowa NVidia Sound Storm działa na sześć głośników (5+1). Pozbyłem się SB Live Platinum 5.1 i stwierdzam, że NVidia ma dużo lepsze brzmienie i mniej z nią problemów. :slight_smile: