Problem z dzwiękówką w ASUSIE

Witam

Mam płytę główną ASUS P5B DELUXE WiFi która ma zintegrowaną kartę dźwiękową.

Podczas większego natężenia dźwięku (np. dzwięk od GG czy jakieś wybuchy w grach) wkradają się drażniące i wyraźnie słyszalne trzaski.

Może ktoś wie czym to może by spowodowane i jak temu zapobiec.

W poprzednim kompie miałem Creative 5.1 … i tego nie było.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Witam!

Jakie masz głośniki? Na jakim systemie pracujesz? Jakich sterowników używasz? Jakie masz ustawienia głośników i dźwięku?

Hej

Sprzęt audio to amplituner Technics SA-DX950 głośniki Unitra Tonsil

ale sam sprzęt gra bez zarzutów.

System Windows XP pofessional.

Sterowniki standardowe ASUSA.

Ustawienia głośności karty dzwiękowej 90%

A sprawdź na słuchawkach,czy to samo?

Witam!

Chodziło mi bardziej o ustawienia audio output - powinna tam byś ustawiona karta zintegrowana, a nie domyślne ustawienia :slight_smile:

Najnowsze te sterowniki masz?

Na słóchawkach jest to samo :frowning: a one na 100% są dobre

sterowniki mam te co dostałem z płytą główna

audio output tam gdzie mozliwe to mam ustawione na tą karte chyba że coś przegapiłem

Czy to jest zintegrowana dzwiękówka Realtek ??

Jeżeli tak to zainstaluj najnowsze stery ze strony Realtek

ftp://202.65.194.211/pc/audio/WDM_A397.exe

Nie karta jest soundMAX audio

Właśnie ściągam nowe sterowniki ze strony ASUSA

I zobacze co się będzie działo

Nie licz na wiele. Powiem tak: sterowniki soundmax są zrypane całkowicie. Wkrada się masa szumu, trzasków i innego syfu, który jest niepotrzebny. W windows vista (sterowniki M$) jest o niebo lepiej, nie ma trzasków, szumów itp, natomiast nie działa panel przedni po podłączeniu do złącza na płycie głównej (działają słuchawki, nie działa linein i mikrofon).

Po załadowaniu kubuntu live cd i przetestowaniu dźwięku na tym systemie sprawa ma się tak:

trzaski są, ale tylko przy załączaniu i wyłączaniu wejść/wyjść.

szumy słychać dopiero na MAX volume.

Panel przedni działa bez zarzutu, mikrofon i linein również.

Najciekawsze jest to, że na forum asusa jest ten temat poruszony, wiedzą o tym i na tym się kończy ich ingerencja w to. Ciekawe czy chociaż będą coś robili ze sterownikami, aby to poprawić.

Jak dla mnie firma traci renome…

Witam

Po instalacji najnowszych sterowników karta działa bez zarzutów a niedługo zmieniam na jakąś CREATIVE X-FI

Pozdrawiam