Problem z Easeus Partition Manager

(Chudy156) #1

Witam.

Mam bardzo przykry problem mianowicie kiedys instalowalem program win to flash i nagle wylaczyl mi sie samodzielnie komputer i po wlaczeniu wchodze na moj komputer i 2 dyskow nie ma...

w programie easeus partition manager znalazlem te dyski ale gdy chce je odzyskac wyskakuje mi blad :

"This partition cannot be undeleted because it will overwrite the existing system or boot partition and make and make the system unboottable"

wlasnie na tej jednej partycji jest zainstalowany system i ma ona najwieksza pojemnosc ;/

glowny teraz C ma 19,5 gb i prawie nic nie moge na nim zainstalowac .

kiedys do dyskow byly przypisane literki i teraz jest tylko znaczek *: i tyle .

ma ktos moze jakis pomysl jak odzyskac wszystkie dla mnie wazne dane ?

zeby nie bylo umieszczam takze screena :

(Dimatheus) #2

Hej,

Jak sytuacja wygląda w przystawce zarządzania dyskami - Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> gałąź Magazyn -> Zarządzanie dyskami. Pozostałe partycje są widoczne? Mają przypisane literki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Chudy156) #3

Sprawdzałem to już kiedyś, ale widać tylko cały jeden dysk który ma 74 gb, ale jest tylko ta jedna, która pozostała co ma 19 gb a pozostałych 2 nie ma... i literek też nie mają przypisanych i nawet ich nie widać.

(Agatonster) #4

chudy1632 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Dimatheus) #5

Hej,

:arrow: Próbowałeś sprawdzić ustawienia poszczególnych partycji przy pomocy programu GParted uruchamianego w środowisku LiveCD? Jak w nim widoczne są partycje oraz ich systemy plików?

:arrow: Jeśli na partycjach nie ma żadnych ważnych danych, może w programie GParted warto będzie je sformatować i na nowo przypisać ustawienia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Gryf00n) #6

możliwe że TestDisk odzyska w całości zgubione partycje

czytaj