Problem z echem akustycznym w laptopie

Witam. Otóż mam taki problem. Posiadam laptop firmy “lenovo y50-70” i problem polega na tym, że podczas rozmowy przez program skype (rozmowy mam na głośniku) osoba po drugiej stronie słyszy wszystkie dźwięki z komputera np. muzykę. Na początku kiedy korzystałem z tego laptopa nie miałem takiego problemu, mogłem słuchać muzykę na full a kolega słyszał jedynie jakiś szum. Raczej słuchawek nie chce kupować. Prosiłbym o rozwiązanie tego problemu. Już szukałem rozwiązania na innych forach ale nie pomogły mi.

Jaki i ilu bitowy masz system? Czy masz zainstalowane sterowniki karty dźwiękowej (zdaje się, że Realtek High Definition Audio?)? Bez nich możesz nie mieć niektórych ustawień wspomnianych poniżej.

Kliknij prawym na ikonkę głośnika w zasobniku systemowym, wybierz kartę ‘Odtwarzanie’, w pustym miejscu kliknij prawym i zaptaszkuj ‘Pokaż wyłączone urządzenia’ i ‘Pokaż odłączone urządzenia’. Upewnij się, że ‘Głośniki’ są włączone, a reszta wyłączona, jeśli ich nie używasz. Dodatkowo prawym na ‘Głośniki’ i zaptaszkuj ‘Ustaw jako urządzenie domyślne’ i ‘Ustaw jako urządzenie domyślne komunikacyjne’. Przejdź na kartę ‘Nagrywanie’, i podobnie jak wcześniej upewnij się, że tylko ‘Mikrofon’ jest włączony. Prawym na niego i ‘Właściwości’: karta ‘Poziomy’ - sprawdź, czy są na max., karta ‘Rozszerzenia’ - czy ‘Anulowanie przesunięcia DC’, ‘Tłumienie zakłóceń’, ‘Usuwanie akustycznego echa’, itp są zaptaszkowane, karta ‘Zaawansowane’ - odznacz ‘Nadaj priorytet aplikacjom w trybie wyłączności’ i ‘Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem’. Po każdym rób ‘Zastosuj’ i na końcu OK.

Na wszelki wypadek w Skype - Narzędzia - Opcje - Ustawienia audio sprawdź, czy w Mikrofon i Głośniki są urządzenia wcześniej przez Ciebie wybrane. W obydwu przesuń głośność na wysoką i odznacz ‘Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu/głośników’.

Posiadam Win 10 Home 64 bit. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki ze strony producenta Lenovo. W zakładce “Rozszerzenia” mam tylko takie opcje.

dzwieki.thumb.jpg.552e16f526be7ff269d48d

 

Z Win10 nie miałem styczności, więc będziesz musiał poczekać na rady kogoś, kto zna ten system. Powodzenia.

PS. Może spróbuj jeszcze odinstalować stery audio od Lenovo (jakim programem do deinstalacji, który też czyści pozostałości na dysku i w rejestrze) i zainstalować ze strony Realteka.

Odinstalowałem sterowniki oraz skype i zainstalowałem to wszystko ponownie. Niestety problem nadal występuje.