Problem z echem mikrofonu

Witam od kilku dni mam 2 problemy z mikrofonem w laptopie, raz mikrofon w żaden sposób nie działa, komunikatory typu teams go w ogóle nie wychwytują, a kilka godzin później laptop powtarza wszystko co się dzieje, jakby takie echo powstawało, jak coś mówie to słysze to co powiedziałem. Według ustawień z mikrofonu korzysta w tym momencie “Proces hosta dla usług systemu Windows C:\Windows\System32\svchost.exe” lub “Proces hosta systemu Windows (Rundll32)”. Czy to może być objaw zainfekowania komputera? Skan za pomocą Kasperskyego i malwarebytes nie wykazał żadnych zagrożeń. Jak można to naprawić? Podłączenie jakiegokolwiek innego mikrofonu nic nie zmienia, jak jest okres że nie działa to nie działa a jak okres że powtarza to powtarza.
Bardzo dziękuję za pomoc

Co do tego “echa”, to kwestia włączonego nasłuchiwania w Panelu sterowania. Zrób tak:

  • wciśnij Win+R;
  • wpisz Control;
  • przejdź do sekcji "sprzęt i dźwięk’;
  • kliknij “Dźwięk”
  • potem “Nagrywanie”
  • Wybierz swój mikrofon i kliknij PPM;
  • Wybierz "Właściwości;
  • potem “Nasłuchiwanie” i odznacz “Nasłuchuj tego urządzenia”.

Co do tego niewykrywania mic’a przez komunikator, to może nie jest on ustawiony w ustawieniach programu bądź nie jest ustawiony mikrofon jako domyślny (PPM na mic’u i wybierz “Ustaw jako domyślne” lub podobnie.

Dziękuję bardzo, udało się to echo wyłączyć. Tylko niepokoi mnie jedna rzecz, nigdy tam w te ustawienia nie zaglądałem, czy to nie świadczy o tym że komputer może być zainfekowany? Pytam bo nie znam się na tym kompletnie, a trochę mnie to zaniepokoiło bo nigdy nie miałem problemów z tym laptopem, a tutaj zaczął nagle wariować, raz to działa potem zupełnie mikrofonu nie wykrywał komputer