Problem z edycją zdjęć

Witam

Mój dzisiejszy problem to próba poprawiania zdjęć,otóż gdy otwieram folder ze zdjęciami wszystko jest o.k ,ale gdy klikam na ikonkę"zamyka ten program w celu edycji zdjęć" i otwiera mi zdjęcie w Paincie. Zawsze do edycji zdjęć otwierał mi się MS Pictures Manager a teraz Paint. Jak powrócić do poprzednich ustawień? Wolę by automatycznie otwierał mi się Pictures Manager. Nadmienię iż do przeglądania zdjęć używam standartowego “Podgląd obrazów i faksów systemu Windows”

Cześć

Po prostu skojarz jako domyślny program do edycji zdjęć MS Pictures Manager :wink:

Podpowiedz mi jak to zrobić, wiem że to pewnie prosta rzecz ale Ja się jeszcze w tych sprawach trochę gubię.

wejdź we właściwości pliku - tam możesz ustawić program go otwierający.

Chodzi mi tylko o edycję zdjęć,program do ich przeglądania jest o.k. Czy to zadziała również w innych folderach?

Dodane 08.04.2013 (Pn) 11:56

Nadal otwiera w Paincie, co robić dalej?

Najedź na zdjęcie i wybierz z prawokliku “otwórz za pomocą” Wyświetli się wybór programów, czyli "wybierz za pomocą. Na dole będzie opcja “zawsze używaj wybranego programu…” - zaznacz i daj OK.

Może być ale w programie"Podgląd obrazów i faksów systemu Windows" jest pod zdjęciem ikonka (Ctrl+E) 2 od prawej obok znaku zapytania ,po jej kliknięciu zawsze otwierał mi się Pictures Manager a teraz otwiera się Paint i to właśnie chciałem zmienić jak to mam zrobić chodzi o edycję zdjęcia a nie program do jego otwarcia.

Masz XP? Jak tak, to panel sterowania, opcje folderów, typy i tam jedź w dół na JPG i ustaw sobie program domyślny, bo jak zaznaczysz, to będzie opcja zmień. Tak samo robisz z rozszerzeniem BMP, TIF, czy co tam chcesz, czyli GIF.

Jak masz win 7, to musisz skojarzyć typy plików z programem czyli, najprościej jest tu: windows-opcje-folderow-typy-plikow-t525894.html

Żeby nie zgadywać, zawsze podawaj, jaki system.

System XP. Jaki typ plików w opcji folderów jest odpowiedzialny za edycję zdjęcia, a nie za jego przeglądanie? Jeżeli robię tak jak powyżej zmienia mi się program do przeglądania zdjęć a oto mi nie chodzi.Chcę by z automatu po kliknięciu Ctrl+E otwierał mi się Pictures Manager a edycja zdjęć otwiera się niestety w Paincie

Albo to coś skopane, albo za mądre. Gify otwierało mi w ie8, a jpg, bmp, tif w pictures manager. Kliknąłem w otwórz gifa za pomocą, dałem w poniżej “Przeglądaj” i wybrałem pictures manager. W poniższy kwadracik kwadracik do zaznaczenia zaznaczyłem "zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu… ". No i automatycznie wszystkie gify otwierają się w office pictures manager.

Otwórz przez jakiś obraz, ten office pictures manager, kliknij w narzędzia i typy plików. W okienku zaznacz wszystko, albo, co wybierzesz i wszystkie wybrane typy, edytuj do woli.

Powodzenia.

Mnie z podglądu obrazów i faksów, przy naciśnięciu ctrl, potem e, ładnie wyświetla się obraz w panelu office pictures.

Paint otwiera się tak jak się otwierał czyli z automatu, a Ja tego Pictures Manager otwieram sobie ręcznie dla każdego zdjęcia z osobna.Chciałem już tego Painta odinstalować ciekawe w jakim programie wtedy by mi edytował zdjęcia z automatu ale się odmyśliłem. Jakby co to dzięki za rady… próbowałem

Dodane 10.04.2013 (Śr) 20:04

A może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?