Problem z edytorem równań - Word 2007

Witam,

Od około roku używam Worda 2007 z mniejszymi lub większymi problemami, ale na ogół z powodzeniem. Dziś potrzebuję wstawić parę równań do tekstu i mam problem, bo edytor równań wygląda zupełnie inaczej, niż we wcześniejszych wersjach Office, tzn. podczas edycji równania nie widać całości równania, tylko jego mały wycinek w malutkim okienku, co utrudnia edycję skomplikowanych równań, a jeśli już po “omacku” uda się takie równanie napisać, to i tak nie widać go w całości, tylko jest obcięte z góry i z dołu i nie mam pojęcia, jak to wyregulować:

wrd.th.jpg

…pewnie jest jakiś sposób na to, bo nie wierzę, że w starszych wersjach MS Office był lepszy edytor równań, niż w 2007. Jak na razie męczę się od godziny i nie potrafię nic z tym zrobić, ani znaleźć gotowego rozwiązania w sieci.

Może ktoś miał podobny problem i wie, co zrobić?

Z góry wielkie dzięki!

Co jest stanowczo nie tak bo u mnie wygląda to normalnie. Jedyny pomysł jaki mi na myśl nachodzi to to, że domyślną czcionkę masz na np 1pkt i dlatego takie małe. Co do ucinania to nie mam pojęcia :slight_smile:

Udało mi się znaleźć rozwiązanie - wewnątrz równania trzeba w opcji ‘Akapit’ ustawić pojedyncze interlinie i wtedy wszystko wygląda, jak trzeba.

Tylko trochę to durne, bo przy tworzeniu każdego następnego równania muszę tak robić - żadnych ustawień nie zmieniałem, bo nawet dość niedawno robiłem reinstalację systemu i Office działa na domyślnych ustawieniach :?

Dziwne, u mnie zawsze wszystko było OK a niejedno równanie napisałem. Nigdy nie musiałem czegokolwiek ustawiać.

Bardzo wygodnie pisało mi się równania w wersjach Worda od 95 do 2003 i nigdy nie miałem problemów, a Office 2007 kupiłem sobie jakiś rok temu, ale od tamtej pory nie miałem potrzeby wstawiania równań - sprawa wyszła dopiero dziś i muszę powiedzieć, że nie podoba mi się taka zmiana edytora równań :?