Problem z ekranem dotykowym w laptopie Sony Vaio - PILNE

Coś się stało z ekranem dotykowym. Ogólnie nie był raczej wykorzystywany, ale właśnie zaczął wariować. W jednym punkcie (ok 1 cm kw.) na pulpicie bez przerwy lata kursor i klika.

Nie mogę praktycznie nic zrobić, jak nawet jakimś cudem uda mi się otworzyć jakiś program lub folder i tak staje się on nieaktywny, bo cały czas kursor klika w pulpit.

Co zrobić, jak całkowicie wyłączyć ekran dotykowy? Windows to 8.

Nie chcę wyłączyć komputera, bo ustawione jest hasło, które wpisywałem przez 10 minut przez to ciągłe klikanie!

Da się coś zrobić przez win+R? To jedyne wydaję się nie robić nieaktywne po uruchomieniu.

Prawdopodobnie padł tzw. digitizer, czyli czujnik dotyku. Trzeba by niestety oddać kompa do serwisu, bo budowa ekranu dotykowego (pojemnościowego) jest dosyć skomplikowana i samemu bez odpowiednich narzędzi i przede wszystkim wiedzy nie próbuj rozkręcać lapka i nie kombinuj z matrycą, gdyż jest ona pokryta szkłem, które może pęknąć.

Da się to wyłączyć chociaż?

Wejdź w tryb awaryjny i w menedżerze urządzeń poszukaj urządzenia odpowiadającego za dotyk (“Touch” w nazwie) i je po prostu wyłącz.

Nie widzę tego. Wiesz gdzie to powinno być? Może to nie w menedżerze urządzeń w win8? Może jakiś soft od sony?

Wątpię. Jak w trybie awaryjnym dotyk nie działa, to znaczy, że sterownik od dotyku nie został załadowany. Co prawda ja nie miałem styczności z laptopami od Sony, a zwłaszcza z touchscreenami w komputerach, więc ci nie podpowiem, jaki soft od producenta mógłby za to odpowiadać. Prędzej to po prostu driver i nic więcej - tak mi się wydaję. Może ktoś inny, kto posiada laptop z touchscreen’em coś napisze i podpowie.

OK, ale dzięki za pomoc.

Trochę ponaciskałem w tym miejscu i się naprawiło, ale boje się, że to się powtórzy.

Nadal nie wiem jak wyłączyć ekran dotykowy.