Problem z ekranem logowania w XP

Mój problem polega na tym, że kiedyś zmieniłem ekran logowania /chyba w logon studio/ później odinstalowałem, jednak logon pozostał /nie mam typowego z XP. Nie wiem co zrobić, chciałbym się tego pozbyć /wrócić do klasycznego ekranu logowania. Proszę o pomoc.

Logon Studio zastępuje systemowy plik logonui.exe na własny logonuix.exe i dodaje odpowiedni wpis w rejestrze. Wystarczy przywrócić właściwą wartość:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon odszukać wartość UIHost i przywróć wartość C:\WINDOWS\system32\logonui.exe.

Bądź ostrożny, w końcu grzebiesz w rejestrze więc lepiej zrób kopię przed edycją…

A możesz dokładniej :slight_smile: jestem strasznym laikiem i nie wiem jak to zrobić. Jak mam tę wartość przywrócić?

Kliknij menu Start, Uruchom i wpisz: regedit. W edytorze rejestru kliknij i rozwiń gałąź:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon odszukaj i kliknij dwa razy z prawej strony okna na wpis UIHost i w nowym oknie w dolnej linijce podświetlony wpis popraw z C:\WINDOWS\system32\logonuiX.exe na C:\WINDOWS\system32\logonui.exe. (chodzi o literkę X przed rozszerzeniem .exe)

Tu masz podgląd już po poprawieniu.screenshot00065ra2.th.jpg

zrobiłem zobaczymy co będzie :slight_smile: dzięki i pozdrawiam…

jezeli to nie pomoze to pokaz plik C:\boot.ini