Problem z ekranem w laptopie


(Lewandowskiradzyn) #1

Mam Joybooka Benq P52 (grafika - ATI Radeon Mobility X1600) i mam taki problem, że ekran często się nie włącza. Zdarza to się podczas uruchomiania, po wygaśnięciu ekranu i po zamknięciu lapka. System na pewno startuje, bo słychać dźwięk przy jego uruchamianiu. Czym to może być spowodowane i jak rozwiązać ten problem?


(Arturro) #2

Witam! !!

Spróbuj zainstalowac starsze sterowniki do grafy. uruchom w trybie awaryjnym, sprawdź rozdzielczośc być może masz ustawioną za wysoką, sprawdź też odświeżanie monitora. Powinno być 60 herców.


(Lewandowskiradzyn) #3

Odświeżanie jest ustawione na 60 Hz, a rozdzielczość też jest dobra. Próbowałem już kilku rodzajów sterowników, ale to nic nie daje.


(Arturro) #4

Witam! !!

spróbuj = Panel sterowania= opcje zasilania=zakładka schematy zasilania i przestaw opcję wyłącz monitor na "nigdy" a potem zakładka zawansowane i ustaw przy "kiedy pokrywa zostanie zamknięta" nic nie rób.


(Lewandowskiradzyn) #5

Witam. Ustawiłem. Po zamknięciu pokrywy problem już nie występuje, ale występuje nadal przy uruchomianiu laptopa - monitor nic nie wyświetla, chociaż system się uruchomi :[


(Arturro) #6

sprawdzałeś schematy zasilania w panelu sterowania??


(Lewandowskiradzyn) #7

Tak sprawdzałem. Ale zmiana na inny schemat też nic nie daje.