Problem z ekranem

Witam przychodzę z problemem który mnie dzisiaj napotkał. Gdy wróciłem do domu i chciałem odpalić komputer zauważyłem że na ekranie są dziwne kropeczki paski ale system normalnie się ładował. Gdy pojawiła się ikonka Windows obok niej pojawiły się 2 duże białe paski, potem ta ikonka zniknęła myślałem że system się wczyta lecz po prostu się zrestartował i tak w kółko. Po tylu restartach włączyło się automatycznie naprawianie systemu lecz nic nie znalazł. Dla testu odpaliłem tryb awaryjny i się włączył z tymi białymi paskami. Próbowałem sprawdzać temperatury narzędzie diagnostyczne direct x itp i nie było żadnych problemów. Wyłączyłem komputer i włączyłem BIOSa i zmieniłem opcje primary graphics adapter z PCI na onboard i zapisałem ustawienia. I się pojawił teraz duży problem bo w tym momencie mam całkowicie czarny ekran. Myślałem że jak podłączę telewizor to coś będę mógł zobaczyć ale niestety nic to nie dało. Co mogę w tej chwili zrobić?

Z opisu wynika że masz uszkodzoną kartę graficzną. Komputer się restartuje podczas ładowania systemu bo karta nie chce przyjąć sterownika. To dlatego działała jako tako w trybie awaryjnym, bez sterowników. Jeśli w BIOS zmieniłeś kartę na zintegrowaną to wypadałoby przepiąć kabel od monitora z portu karty graficznej na port na płycie głównej. Napisz jeszcze co tam masz za sprzęt, bez tego możemy sobie tylko zgadywać.

AMD Radeon HD6850

Raczej chodziło o całą konfiguracje, ale karta jest na tyle stara, że bez problemu mogą być z nią problemy

System Operacyjny
Windows 10 Home 64-bit
CPU
AMD Phenom II X4 955
RAM
8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 667MHz (9-9-9-24)
Płyta Główna
ASRock 760GM-GS3 (CPUSocket)
Grafika
1024MBATI AMD Radeon HD 6800

Cała specyfikacja

A jak by się okazało że karta padła to jaka by była najlepsza karta do tej specyfikacji?

Najpierw sprawdź czy masz ten problem bez karty graficznej. Odepnij ją z komputera . Co prawda Phenom II x4 955 nie ma integry, ale w tamtych czasach integry umieszczało się w płyty główne. Tylko uważaj bo komputer będzie chodził wolno jak czołg.

Z nowych nie wiem. Dla 1650 czy nawet 1050 ti będziesz miał spory bootleneck. Z R9 270x powinien sobie poradzić ale to już mocno stara karta graficzna

celowałbym w coś pewnie rx 550 / rx 560, gt 1030 lub gtx 1050 (ale tu już będziesz miał bootlenecka)