Problem z eksploratorem win, zapobieganie wykonywaniu danych


(Sznyla) #1

Witam,

od pewnego czasu, gdy przeglądam foldery przy pomocy eksploratora windows, zwłaszcza foldery w których są pliki z filmami to wyskakuje mi komunikat zatytułowany: "Zapobieganie wykonywaniu danych - Microsoft Windows", w okienku jest napisane: "Nazwa: Eksplorator Windows" oraz "Wydawca: Microsoft Corporation". Gdy naciskam "zamknij komunikat" wyskakuje kolejne okienko zatytułowane explorer.exe lub drwtsn32: "Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." Klikam, żeby program nie wysyłał nic do microsoftu po czym okienko się zamyka i od tego momentu moge sobie klikać co chce i nie ma żadnej reakcji. Dopiero musze nacisnac ctrl+alt+del i wyłączyć proces drwtsn32.exe, wtedy pulpit jest wczytywany od nowa i jest OK.

A tutaj jeszcze hijackthis: http://wklejto.pl/6862

Bardzo proszę o pomoc.


(Cosik Ktosik) #2

Daj jeszcze log z combofix.

Może to się przyda: http://support.microsoft.com/default.as ... l%3B875352


(Sznyla) #3

Log z combofix: http://wklejto.pl/6863


(matusia :)) #4

PPM na Mój Komputer=> Zaawansowane=> Wydajność=> Zapobieganie wykonywaniu danych=> i tu zaznaczasz: Włącz funkcję DED dla wszystkich programów oprócz wybranych poniżej. Nic nie wybierasz! klikasz zastosuj i OK. I juz.


(Agatonster) #5

elmo87 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(huber2t) #6

W logach nic nie widać


(Sznyla) #7

Niestety nie pomogło, nadal jest to samo. Dalej proszę o pomoc, nie chcę robić formatu.


(Sznyla) #8

Zrobiłem format C, a problem nadal występuje już naprawdę nie wiem o co chodzi :confused: