Problem z eksploratorem windows

Witam. Na początku chciałbym was uprzedzić, że nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem, więc wybaczcie mi za moje głupie pytania, które mogą się pojawić. Ale przejdźmy już do samego problemu.

Kilka dni temu zauważyłem związek pomiędzy wyłączaniem się większości programów i gier a wyłączaniem się eksploratora windows. Wygląda to tak, że jeśli cokolwiek otworzę w trybie ‘‘pełny ekran’’ to po kilku/kilkunastu minutach wyskoczy komunikat, że eksplorator windows przestał działać, co skutkuje także zamknięciem się tego, co mam otworzone na pełnym ekranie. Również po zminimalizowaniu natrafiam na problem, co prawda eksplorator działa ale ekran przez około minutę jest czarny, widać tylko dolny pasek z otwartymi oknami. Wiem, że na tym forum taki wątek już był, lecz założono go w 2013 roku, więc dopuszczam, że od tego czasu coś się mogło zmienić, stąd nowy temat. Na innych forach wyczytałem, że problem można rozwiązać na różne sposoby zależnie od komputera. Problemem jest także zamykanie się programów bez jakiegokolwiek komunikatu, tak jakbym zakończył proces przez menedżer zadań.

Wszystkie informacje jakich będziecie potrzebować postaram się dostarczyć w czasie nie dłuższym niż 10 minut od waszego wpisu. Ode mnie to tyle, z góry dziękuję za pomoc.

W podglądzie zdarzeń szukaj błędów odnoszących się do pliku explorer.exe