Problem z erevovery, problem z bootmgr


(W Kalebasiak) #1

Witam, na wstępie zaznacze iż jestem kompletnym laikiem komputerowym a grzebanie w biosie i czymkolwiek nie jest moja mocną stroną dlatego prosiłbym o porady dobrze wytlumaczone, w przystępny sposob. Miałem problem, system byl mega zamulony i zaśmiecony dlatego zdecydowałem sie na sformatowanie go. Posiadam Acera 5750g, i pożyczyłem od znajomego płytki recovery by skorzystać z Acer eRecovery Management, i tutaj zaczynają sie problemy. Ustawiłem w biosie na bootowaniu cdrom jako pierwszy, wszystko gładko włączam i wyskakuje mi ów eRecovery. Wybieram co potrzeba i pojawia sie problem iż partycja ma tylko 0,1 gb po czym wyskakuje komunikat ze oczywiście nie zmieści sie, co jest zrozumiałe. To jest moje pierwsze pytanie co zrobić by to jakoś działało, czytałem ze moge miec jakąś parycje schowaną. Byłbym wdzieczny gdyby ktoś mi powiedział co powinienem zrobić. Następny problem, chciałem wlaśnie wyszukać na kompie co mam zrobić, w biosie przywróciłem fabryczne ustawienia w tym hierachie bootowania wrócila, i przy włączaniu komputera wyskakuje mi bootmgr missing click ctrl+alt+delete to restart. Moje pytanie teraz, co powinienem zrobić by jakoś to przezwyciężyc, i krok po kroku co powinienem zrobić by sformatować komputer. Jestem naprawde wdzięczny za jakielolwiek porady :wink: Przepraszam administracje za nie używanie polskich znakoów ale posty pisane są zazwyczaj w pośpiechu a naprawde zależy mi na uzyskaniu pomocy i myśle że taka błahostka jak polskie znaki nie powinna przeważać nad merytoryką, tym bardziej że naprawde potrzebuję pomocy.


(pocolog) #2

“włączam i wyskakuje mi ów eRecovery. Wybieram co potrzeba i pojawia sie problem iż partycja ma tylko 0,1 gb”

Czyli ewidentnie nie wybierasz tego co potrzeba, napisz kolejno co włączasz, albo skorzystaj z partycji recovery na dysku twardym. Tutaj filmik dla opornych https://www.youtube.com/watch?v=pmVT0Z9r6_Q


(W Kalebasiak) #3

Zrobiłem wszystko dokładnie jak na filmiku, gdy na filmiku pokazuje partycje 285 gb u mnie jest to 0,1 a po tym jak filmik sie kończy u mnie wyskakuje komunikat iż partycja jest zbyt mała.

Kolejność w eRecovery, wybieram język, następnie Przywróć system operacyjny do ustawień fabrycznych, dalej,Wyskakuje mi nazwa oraz etykieta partycji. I jej wielkość czyli 0,1GB. Wyskakuje komunikat o odłączeniu zewnętrznych urządzeń pamięci masowej. Klikam ok po czyn wyskakuje komunikat. “Na zdjeciu jest zbyt malo powierzchni na pliki tymczasowe wymagane do tej operacji”